Utrata i przybieranie na wadze oraz obsesyjne myślenie o odchudzaniu

Witam, mam 18 lat, ważę 67 kg przy wzroście 165 cm. Wg wskaźnik BMI moja waga jest w górnej granicy normy. Od ponad dwóch lat jestem na wiecznej diecie, która czasem jest przerywana i nadrabiam kg. Obecnie od 19 września schudłam 20 kg. W grudniu przytyłam 6. W ostatnim tyg. schudłam 5 kg. Jadam tylko owsiankę na wodzie na śniadanie, potem kawę, litry herbaty zielonej i czerwonej i ziół i obowiązkowo herbatkę przeczyszczającą. Z każdym jedzeniem mam wyrzuty sumienia. Czy to oznacza coś złego?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Dla Pani korzystna będzie konsultacja z psychologiem lub psychodietetykiem. Ten sposób żywienia zagraża Pani zdrowiu. Pozdrawiam

Witam,

Sposób w jaki się Pani odżywia jest nieprawidłowy i może prowadzić do wielu powikłań, wymaga on natychmiastowego zbilansowania. Natomiast jeżeli chodzi o obsesyjne myślenie o odchudzaniu to niestety pomóc może psycholog.