Lęk przed przytyciem po odchudzaniu

Witam. w ciągu roku schudłam 12 kg (od 66 -54 kg) ; „problem” w tym, że … ciągle mi mało. Chciałabym ważyć 50 kg. moja rodzina i znajomi mówią mi, że zaczynam wyglądać jak szkielet. Ja jednak uważam inaczej – nie lubię bardzo swoich ud (głownie wewnętrznej części) i brzucha. Moja mama mówi, że to już skóra, która została mi po tych 12 kg. Cały czas chodzę na wciągniętym brzuchu.Jedząc odczuwać wyrzuty sumienia, i coś mówi mi, że jestem bardzo gruba. Boję się przytyć. Czy to anoreksja?

Witam,
nie podała Pani swojego wzrostu, więc nie można obliczyć nawet podstawowego wskaźnika czyli BMI. Jeżeli jednak osoby z Pani otoczenia mówią, że wygląda Pani jak szkielet, to prawdopodobnie jest Pani szczupła. Odczuwa Pani wyrzuty sumienia przy jedzeniu oraz nie akceptuje swojego wyglądu, jest to przesłanka do udania się na konsultacje do psychoterapeuty.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

Witam!

Aktualnie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby podać indywidualne zalecenia. Dokładne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego.

Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska