Utrata partnera w wypadku samochodowym i mieszkanie z rodzicami

Witam moja córka w styczniu w wypadku samochodowym w którym również uczestniczyła straciła partnera z którym ma dziecko.Bardzo się o nią martwię bo nie wiem jak jej pomóc nie lubi być w domu często z dzieckiem wychodzi na kilka dni a ja nie wiem gdzie jest jak jest ze znajomymi to jest fajna a jak jest w domu to wiecznie śpi Zdarza się że wychodzi na noc i wraca późno a przecież ja muszę iść do pracy która jest naszym dochodem Czasami myślę że wykorzystuje sytuacje i nadużywa naszej cierpliwości.

Witam, sytuacja faktycznie wygląda na bardzo trudną i skomplikowaną. Z pewnością nie można się w niej rozeznać tylko na podstawie krótkiego, internetowego opisu. Być może konsultacja rodzinna u psychoterapeuty rodzinnego mogłaby być dla Państwa w jakiś sposób pomocna. Pozdrawiam

Dzień dobry!

Rzeczywiście, córka wydaje się nie dostrzegać w tej sytuacji Pani kosztów, stresu i wysiłku, jest skoncentrowana na sobie i własnych przeżyciach. Niedawno doświadczyła jednak ogromnej traumy, która może powodować (i często powoduje) duże zmiany w sposobie reagowania, odporności, działania, sposobu myślenia, a nawet cechach osobowości itp. Duże znaczenie ma, jaką osobą była córka przed wypadkiem i stratą partnera, czy miewała podobnego rodzaju trudności, jakie miały Panie relacje. Zachęcam do rozmawiania z córką oraz polecenia jej skorzystania z opieki psychologicznej, która po takich przeżyciach jest istotna niemal tak samo, jak interwencja medyczna. Również Pani może skorzystać z bezpłatnej pomocy i wsparcia psychologa w tych trudnych dla Pani okolicznościach.

Pozdrawiam!