Utrata szacunku do mamy

Dzień dobry, Mój brat mówi, że stracił szacunek do mamy a jako powody podaje np: - praca mamy (personel sprzątający) - fakt, że nasza siostra od 10 lat jest z związku który odbija się na naszej rodzinie a mama nic z tym nie zrobiła ulegając siostrze, - to, że kłóciła się z tatą (głównie z pow. finans., 10 lat temu nie było nam łatwo) Mojego brata nie przekonują argumenty np. że mama pewnego czasu pracowała na trzy etaty żeby nas utrzymać, mówi, że to tylko był mamy obowiązek. Proszę o opinię.

Witam serdecznie,
myślę,że problem wiąże się z rodzinnym przekazem,że matka jest odpowiedzialna za społeczny wizerunek rodziny i może nawet za niekorzystny obraz ojca,którego brat,jako chłopak chce bronić,podobnie jak Pani broni matki,będąc kobietą.Jeżeli ze strony rodziców nie ma woli podjęcia na ten temat rozmowy,można zainicjować samej podjęcie problemu "wzorców",jakie otrzymujecie od nich i wyrazić swoje zastrzeżenia.Inaczej może to być powodem,że w przyszłości będzie Pani równie skłonna do wyręczania męzczyzny i chronienia go swoim i dzieci kosztem,natomiast brat upodobni się do ojca kosztem kobiety.Bardzo zachęcam do popracowania nad problemem ,także pod opieką psychologiczną.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Nie pisze Pan czy brat jest starszy czy młodszy od Pana a to istotne czy jest już dorosły czy może jest w okresie dojrzewania.
Ciekawa jestem też jakie stanowisko w tej sytuacji zajmuje Wasza mama…
Jakkolwiek by nie było to naturalne, że martwi się Pan o sytuację w domu i ma żal do brata o zły stosunek do matki. Czasami jednak trudno jest wytłumaczyć komuś innemu pewne rzeczy, na których nam zależy.
Pan przede wszystkim musi zająć stanowisko zgodne z tym co Pan czuje i pogodzić się z tym, że ktoś może czuć inaczej.

Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, prosi pan o opinię - zastanawiam się czego dotyczyć ma opinia?, Czy brat postępuje słusznie?, Jak go zmienić?, Czy ma prawo tak mówić? Zastanawiam się co o tym myśli pańska mama. Uważam, że pan ma prawo wyrażać swoją opinię, brat ma najwyraźniej swoją - która dotyczy bardziej jego relacji z matką. Pozdrawiam.