Utrata uczuć do partnera, z którym jestem prawie 7 lat

Witam.Mam problem mam 23 lata i jestem z moim partnerem prawie 7 lat.Ostatnio zrozumiałam że już nic do niego nie czuje,nie kocham go.Chciałabym z nim zerwać ale boje się że może sobie coś zrobić bo już kiedyś powtarzał że jak go zostawie to on sobie coś zrobi. Była taka sytuacja że mnie spoliczkował 2 razy oczywiście wtedy mu to wybaczyłam ale teraz żałuje bo po tamtej sytuacji mogłam już od niego odejść,miałabym konkretny argument dlaczego odchodzę.Często się ostatnio kłucimy.

Witam,

Pani partner stosuje przemoc. Zarówno fizyczną (spoliczkowanie Pani), jak i psychiczną (szantażowanie, że coś sobie zrobi jak go Pani zostawi). To nie partnerstwo, a dominacja i podporządkowywanie sobie Pani.

W takich sytuacjach trzeba być bardzo stanowczym i konsekwentnym w obronie swoich praw i potrzeb. I nie trzeba pretekstu, żeby się rozstać. Można po prostu nie chcieć z kimś być.

Ważne, żeby rozstając się z nim miała Pani wsparcie od kogoś bliskiego. Pomóc też mogą konsultacje z psychologiem. Może Pani poszukać u siebie na miejscu albo odwiedzić stronę internetową Niebieskiej Linii.

Pozdrawiam!

Witam. Nie ma co tak myśleć, bo po to to powiedział, żeby panią przy sobie trzymać. Nawet gdyby coś zrobił sobie, to jego odpowiedzialność a nie pani. Pani odpowiada za siebie, nie za niego.
Magdalena Brabec