Utrudniony kontakt z partnerem przez rodziców

co mam zrobić gdy moja mama zakazuje mi spotkań z moim chłopakiem i zmusza do zerwania z nim. mam taki problem,że moja mama po tym gdy bardzo spadła moja waga i zaczęłam wymiotować zakazała mi spotkań z moim chłopakiem. mam prawie 20 lat,a ona wciąż decyduje o moim życiu. mój chłopak jest starszy ode mnie o 7 lat i ma byłą żonę i dziecko. a ja na prawdę go kocham i nie wyobrażam sobie życia bez niego. myślę o znalezieniu pracy i zamieszkaniu z moim kuzynem,bo obecnie przebywam za granicą.

Przede wszystkim niepokojący jest objaw spadku wagi oraz zwracania przyjętego pokarmu. Zachęcam do konsultacji psychologicznej. Mam wrażenie że obiekcje mamy dotyczące chłopaka są wyrazem trudności w relacji z nią w ogóle, podobnie jak objawy bulimiczne. Jeśli jednak rzeczywiście okazałoby się (po diagnostyce), że choruje Pani na bulimie konieczne będzie podjęcie leczenia i psychoterapii.

Witam serdecznie,

proszę spróbować zrozumieć punkt widzenia Pani mamy, która martwi się o Pani zdrowie.
Jeśli spada Pani waga, wymiotuje Pani, warto się udać do lekarza i psychologa, zrobić badania i potwierdzić bądź wykluczyć zaburzenia jedzenia. Duże spadki mogą być niepokojącym objawem, warto sprawdzić ich przyczynę, czy jest to przyczyna organiczna (biologiczna) czy psychologiczna.
W kwestii kontroli przez Pani mamę nad Pani życiem, proszę porozmawiać z mamą, dlaczego chciałaby aby zerwała Pani ze swoim chłopakiem? Co jest dla niej niepokojące w Państwa relacji?
Z drugiej zaś strony, tak jak Pani stwierdza, jest Pani osobą pełnoletnią. Ma Pani prawo sama decydowac o swoim życiu i wyborach.
Zastanawiający jest jednak fakt, dlaczego rozważa Pani przeprowadzkę do kuzyna, a nie do swojego partnera. Proszę dla samej siebie przemyśleć, czy w tej sytuacji Pani partner jest dla Pani prawdziwym wsparciem, jakiego potrzebuje Pani w tej trudnej dla Pani sytuacji.

Sugerowałabym bezpośrednią konsultację z psychologiem.

Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego,
Katarzyna Włoch