Używki i dołek psychiczny po rzuceniu przez dziewczynę

Mam 18 lat. Mam problemy na tle psychologicznym. 2 miesiące temu, rzuciła mnie dziewczyna. Od tej pory nadal nie mogę się pozbierać. Zacząłem od tego momentu palić i dosyć często zdarza mi się upijać. Czuje pustkę w sercu, której nie mam czym wypełnić. Odczuwam brak jakiegokolwiek sensu "Bycia" w moim życiu. Przestałem odczuwać jakiekolwiek pozytywne emocje. Nie mogę spać po nocach bo ciągle myślę o tym co by mogło być. Zdarzały mi się też myśli samobójcze. Brakuje mi motywacji do życia. Pomocy.

Witam serdecznie,
Rozumiem, że czujesz rozpacz oraz pustkę po utracie dziewczyny. Jednak pamiętaj, że uciekanie w alkohol nie rozwiąże Twoich problemów. Wręcz przeciwnie - alkohol pogłębia stany depresyjne.
Postaraj się nie tłumić w sobie emocji, wyrzuć je z siebie. Nie wstydź się porozmawiać o tym, co się wydarzyło z zaufaną osobą. Ponadto pamiętaj, że zawsze możesz zwrócić się o pomoc do specjalisty.
Pozdrawiam

Witaj,
Nie wiem,czy to Twoja pierwsza miłość i czy dawniej związki tego rodzaju były równie bolesne,bo jeśli tak,może trzeba zając się bardziej Twoją samooceną,Zrozumiałe jest,że odejście ukochanej osoby musi boleć ,jednak gdy piszesz o uazaleznianiu się od substancji,może to być o tyle niebezpieczne,że zacznie zastępować Ci ludzi.Jednym słowem,Twoja zbyt wielka potrzeba uzależniania się ani nie będzie sprzyjała związkom z dziewczynami,ani z ludżmi w ogóle,bo jak wiemy,zastapi Ci je alkohol,papierosy itp.Powinieneś udać się po pomoc do specjalisty,póki nie jest za późno.Na pewno wspólnie z terapeutą rozwiążesz swój problem.On ,jak się domyślam jest o wiele głębszy niż odejście obecnej dziewczyny.Dlatego nie czekaj.
Pozdrawiam.