W jaki sposob nie zatracić swojej tożsamości za granicą?

Jak przygotować się na wyjazd zagraniczny? W jakim stopniu powinniśmy dostosowywać się do otoczenia, aby nie zatracić swojej tożsamości? Jak ustalić właściwe granice, kiedy w grę wchodzi dostosowanie się do reguł, które panują w otoczeniu a postępowanie zgodnie ze swoimi zasadami (zwłaszcza, jeśli wydają się nam one sprzeczne ze sobą)?

Witam serdecznie,
Nie napisałaś/eś jakie dokładnie reguły panujące za granicą są sprzeczne z Twoimi zasadami, więc trudno mi konkretnie odpowiedzieć na to pytanie. Jednak wybierając inny, obcy kraj na swoje miejsce do życia powinnaś/nieneś uszanować normy społeczne, które tam obowiązują.
Pozdrawiam

To niełatwe, ale możliwe. Najważniejsze to odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla Pani najważniejsze, jakie wartości są u Pani na pierwszym miejscu, a co jest Pani w stanie odpuścić. To tyle, w kwestii przygotowania się, bo resztę trzeba będzie zrobić "na miejscu". Pozdrawiam!

Dzień dobry, trudno odnieść się do pani pytania ponieważ nie pisze pani o jakie wartości , jakie granice chodzi. Myślę, że wiele zależy również od kraju do którego wyjeżdżamy - istnieją kraje o kulturze bardzo zbliżone do naszej jak również bardzo od niej różne. Wiele również zależy od tego na jak długo wyjeżdżamy do innego kraju ( czy na stałe?). Na uspokojenie mogę napisać że nasze przekonania i wartości są w nas zapisane o wiele mocniej niż nam się wydaje. Pozdrawiam.