W jaki sposób się odkochać?

Jak się skutecznie odkochać? Czas nie leczy ran a to była "ta jedyna". Wiem, że już nigdy nie zakocham się w żadnej innej. Jak pogodzić się z tą samotnością?

Dzień dobry!

Przekonanie "to była ta jedyna", "już nigdy się nie zakocham" zazwyczaj wiąże się właśnie ze świeżą reakcją na niedawne rozstanie. Z pewnością utrata wymarzonej dla Pana partnerki była bardzo bolesna, a uczucia do niej wciąż są bardzo silne. Jest jednak tak, że większość ludzi ma w swoim życiu kilka związków, więc i każdy przeżywa kilka rozstań, utrat - często bardzo bolesnych. Czas leczy rany, ale trzeba... dać mu czas. Jeśli czuje Pan, że mimo to Pana nastrój, kondycja i uczucia nie zmieniają się, warto osobiście skonsultować się z psychologiem. Być może wspólnie odnajdziecie przyczyny tego, dlaczego tak się dzieje, co sprawia (jaki sposób myślenia, jakie cechy Pana osobowości, jakie wcześniejsze doświadczenia itp.), że nie pozwala Pan sobie na przejście żałoby, wyjście z niej i rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu.

Pozdrawiam!