Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 3 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wahania nastrojów a depresja i nerwica

Witam. Mój problem jest taki: wiem kim jestem i jakei cechy mam i jaki być powinienem na codzień, ale nie moe utrzymać swojego temperamentu i czasem się czuję nieswojo jakby w swojej skórze. Ponadto towarzyszy mi prawdpodobnie depresje dwubiegunowa albo jakaś nerwica. To jest bardzo dziwne: czuję w sobie energię, chęć do życia i niekiedy ją przejawiam ( spontaniczność, radość ) a niekiedy jestem zamknięty, mówię cicho - jak nie ja. Mam wyobrażenie siebie, które niestety nie współgra z reality.
ponad rok temu

Czy warto przesuwać horyzont?

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie! Porada wirtualna uniemożliwia postawienie jakiejkolwiek diagnozy. Na podstawie objawów, jakie Pan opisał, trudno o rzeczowe rozpoznanie. Jeżeli czuje się Pan subiektywnie źle sam ze sobą, warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Tylko on może postawić diagnozę po wcześniejszym dokładnym wywiadzie z Panem. Objawy, jakie Pan wymienił, są mało specyficzne, by orzec, co może prawdopodobnie Panu dolegać. Zamknięcie w sobie, ściszanie głosu, zmienność nastrojów, poczucie derealizacji czy depersonalizacji mogą świadczyć o różnych problemach natury psychicznej, np. o nerwicy, depresji, chorobie afektywnej dwubiegunowej, zaburzeniach osobowości. Zachęcam do wizyty u psychiatry. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0

Dzień Dobry Panu,

Wskazana byłaby dla Pana kontrolna konsultacja diagnostyczna, w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem podjęcia odpowiedniego leczenia.

Z przesłaniem pomyślności w codzienności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy