Wahania nastrojów a depresja i nerwica

Witam. Mój problem jest taki: wiem kim jestem i jakei cechy mam i jaki być powinienem na codzień, ale nie moe utrzymać swojego temperamentu i czasem się czuję nieswojo jakby w swojej skórze. Ponadto towarzyszy mi prawdpodobnie depresje dwubiegunowa albo jakaś nerwica. To jest bardzo dziwne: czuję w sobie energię, chęć do życia i niekiedy ją przejawiam ( spontaniczność, radość ) a niekiedy jestem zamknięty, mówię cicho - jak nie ja. Mam wyobrażenie siebie, które niestety nie współgra z reality.
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Porada wirtualna uniemożliwia postawienie jakiejkolwiek diagnozy. Na podstawie objawów, jakie Pan opisał, trudno o rzeczowe rozpoznanie. Jeżeli czuje się Pan subiektywnie źle sam ze sobą, warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Tylko on może postawić diagnozę po wcześniejszym dokładnym wywiadzie z Panem. Objawy, jakie Pan wymienił, są mało specyficzne, by orzec, co może prawdopodobnie Panu dolegać. Zamknięcie w sobie, ściszanie głosu, zmienność nastrojów, poczucie derealizacji czy depersonalizacji mogą świadczyć o różnych problemach natury psychicznej, np. o nerwicy, depresji, chorobie afektywnej dwubiegunowej, zaburzeniach osobowości. Zachęcam do wizyty u psychiatry. Pozdrawiam i życzę powodzenia!