Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wahania nastrojów i wybuchy złości

Od dłuższego czasu miewam stwachania nasroju. Denerwuje mnie mój mąż który do niczego ręki nie przyłoży. Gdy jesteśmy np. w gościach to ja muszę zajmować się dwójką dzieci a gdy go poproszę o coś to zaraz wznosi oczy w górę i z wielką łaską poda np. pampersa. przerażają mnie te wybuchy mojej złości napady jakiegoś dziwnego lęku, które zdażają sie coraz częściej. Często czuję się rozbita wiele rzeczy robię mechanicznie.Rozmawiałam z mężem ale na wiele to się nie zdało.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Miłość od pierwszego wejrzenia częściej przytrafia się mężczyznom

Dzień dobry,

Proszę znaleźć psychoterapeutę w swojej okolicy i udać się na konsultację, gdzie psychoterapeuta będzie w stanie ocenić czy Pani trudności "nadają" się do leczenia indywidualnego bądź też pokieruje Państwa do psychoterapii małżeńskiej.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w PZP bądź prywatnie.

0

Szanowna Pani,

być może nie wybuchy złości są problemem, ale Pani przekonania dotyczące obowiązków męża i jego wywiązywania się z nich, oraz jakości Państwa relacji, które zwrotnie je powodują?
Mogłaby być pomocna autoterapia, której może nauczyć psycholog po specjalizacji z Racjonalnej Terapii Zachowania, terapia własna, jeśli rozmowy z mężem i bliskimi Pani nie pomagają, lub terapia par, jeżeli oboje Państwo odczuwają problemy w tym zakresie.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org

Absolwentka psychologii o specjalności wychowawczej. Założycielka Centrum Terapii Zaburzeń Odżywiania.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy