Wędzona wędlina i cytrusy w diecie

Witam czy mozna jesc wedzona wedline lub szynke typu (kiebasa wiejska), czy mozna jesc cytrusy i kiwi dziekuje za porade. Pozdrawiam

Witam, niestety nie podano o jaką dietę chodzi? Cytrusy i kiwi to doskonałe źródła witaminy C i błonnika. Wędzone produkty są przeciwwskazane w niektórych jednostkach chorobowych. Niestety mam za mało danych.

Witam,

A czy Pani pytanie dotyczy konkretnego schorzenia? Wszystko zależy od Pani stanu zdrowia i ewentualnej tolerancji pokarmowej danego produktu. Cytrusy i kiwi są źródłem antyoksydantów, natomiast te pierwsze maja właściwości wzdymające. Natomiast w przypadku produktów wędzonych powinniśmy je ograniczyć np. w refluksie, niewydolności nerek albo przy nadciśnieniu tętniczym. Jeżeli jest Pani zdrowa to nie ma przeciwwskazań - wiadomo natomiast, że we wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek.