Wsparcie partnerki przy zespole Otella

W jakim stopni powinna mi pomóc partnerka zanim dostanę się do poradni z zespołem Otella?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Jeżeli podejrzewasz u siebie zespół Otella, to ta choroba jest również wyzwaniem i ciężkim doświadczeniem dla Twojej partnerki. Zespół Otella zalicza się do zaburzeń psychotycznych, gdyż cechuje się nieuzasadnioną zazdrością i podejrzeniami o niewierność partnerki. Dla niej Twoja choroba to także ciężkie przeżycia i ona także potrzebuje wsparcia. Nie do końca rozumiem pytanie, które zadałeś. Na ile Twoja partnerka ma Ci pomóc? Może pójść z Tobą do poradni zdrowia psychicznego, wspierać Cię dobrym słowem, zachęcać do leczenia, ale przede wszystkim wymagasz profesjonalnego wsparcia – psychoterapii i/lub farmakoterapii. Pozdrawiam!

Dzień Dobry Panu,

Myślę, że pomocna byłaby dla Pana zwyczajna obecność Partnerki (na tyle, na ile jest to możliwe).

Życzę Panu pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com