Wszyscy mi mówią, że jestem chuda - czy jestem chora na anoreksję?

Mam 157 cm i ważę 39 kg. Wszyscy mi mówią, że jestem za chuda, wystają mi strasznie kości na plecach. Ale wyniki krwi miałam w porządku. Od dawna nie mam okresu.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Twoja masa ciała jest faktycznie bardzo niska i może wskazywać na anoreksję, podobnie jak zatrzymanie miesiączki.
Brak miesiączki wskazuje na zaburzenia hormonalne, które mogą prowadzić do osteoporozy.
Niech Cię nie zmylą badania krwi - w anoreksji wyniki dość długo pozostają prawidłowe (organizm przystosowuje się do głodzenia), jednak na skutek dodatkowego obciążenia - np. stresem, infekcją- może dojść do gwałtownego załamania.
Koniecznie przeczytaj artykuły w naszym serwisie:
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-stosuj-ja-rozsadnie
http://portal.abczdrowie.pl/objawy-anoreksji
http://portal.abczdrowie.pl/skutki-anoreksji

Z pozdrowieniami

Witam,

Pani BMI = 15,6 wskazuje na wychudzenie, które może być spowodowane anoreksją lub inną chorobą, biorąc pod uwagę zaburzenie hormonalne (brak miesiączki).
Wskazana jest konsultacja i szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam serdecznie,

Witam serdecznie,

rzeczywiście jest Pani bardzo chuda ale to nie oznacza, że jest Pani chora na anoreksję. Nie podaje Pani jednak żadnych informacji na temat swojego stanu psychicznego, nastawienia do jedzenia itp. Cieżko jest stwierdzić czy jest Pani szczupła z natury czy chora na anorekscję.
Osoby chore unikają jedzenia, mają lęk przed przytyciem.
Jeżeli chodzi o brak okresu to sprawę nalezy skonsultować z lekarzem ginekologiem.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk