Wybór psychologa na podstawie rozmowy

Witam. Czy moge isc dwoch innych psychologow i zobaczyc z ktorym lepiej mi sie rozmawia ? Mialam pierwsza rozmowe z psychologiem dzis, ale czuje jak by to nie bylo to, nie umial trafic we mnie, tak mi sie chociaz wydaje, nie mialam w zyciu doroslym nigdy kontaktu z psychologiem Umowilismy sie na nastepne spotkanie, czy warto isc na nie ?

Witam,
Ma Pani różne rozwiązania. Z jednej strony ma Pani prawo do zmiany psychologa. Jeśli nam nie odpowiada lekarz, to idziemy do innego. Dlaczego nie zmienić psychologa?
A z drugiej jednak strony rozmowa z psychologiem o problemach wiąże się z trudnymi emocjami i może uruchamiać poczucie niespełnienia oczekiwać, bo wydawało się, że będzie miło i przyjemnie. Być może warto iść na następne spotkanie. Psycholog to nie wróżka, po oczach nie wyczyta problemów, potrzebuje chwili aby poznać specyfikę problemów. To też proces, aby Pani zaufała i otworzyła się w gabinecie.
Być może podjęła już Pani decyzję, pozostaje wcielić ją w życie.
Pozdrawiam
Milena Goncerz

Witam! Oczywiście ma Pani prawo do wyboru, czy też zmiany psychologa. Warto jednak odpowiedzieć sobie na pytanie, co takiego zadziało się w trakcje sesji; czy emocje których Pani doświadczyła były tylko i wyłącznie wynikiem interakcji, poczucia braku zrozumienia; czy tez miały związek z omawianiem trudnych doświadczeń. Tego typu wątki można otwarcie poruszyć podczas kolejnej sesji. Decyzja, co robić dalej należy jednak do Pani.

Pozdrawiam serdecznie!
Karolina Drelich