Wygaśnięcie uczuć do partnera

Witam!Jestem z partnerem od prawie 2 lat.Oboje wychowujemy mojego 6 letniego syna jednak nasze relacje ulegaja zmianie na ...gorsze.Obowiazki domowe,dziecko i jeszcze ON.To dla mnie zbyt wiele.Do tego seks z nim drazni mnie i nie sprawia przyjemnosci.Moj partner zaczyna mnie odrazac,przestal mi sie podobac.Czy warto ciagnac ten zwiazek?Moj syn go uwielbia,nie zna ojca biologicznego.Nie wiem co mam robic.Nie wiem co czuje.Raczej nie mlodziencza milosc.Ja mam 26 lat ON 37.

Ja również zachęcam Panią do podjęcia trudu głębszego poznania siebie, swoich potrzeb, czy mechanizmów działania podczas psychoterapii. Może być bowiem tak że owy mężczyzna faktycznie z zupełnie obiektywnych powodów przestał być dla Pani atrakcyjny. Z drugiej strony może mieć też Pani ogólne problemy w utrzymaniu relacji, tudzież z wielu innych powodów reagować na partnera w wyżej wspomniany sposób. W każdym razie są to ważne tematy do pracy ze specjalistą. Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Proszę Pani,
Jeśli występuje u Pani odraza czyli rodzaj wstrętu, to rokowania związku nie wyglądają dobrze. Ta emocja powoduje silną reakcje oddalania się. Jest Pani w stanie konfliktu wewnętrznego - za jest dobra relacja z dzieckiem, przeciw odraza. To nie jest w żaden sposób sytuacja komfortowa. Cóż może czas rozwiąże ten konflikt i przechyli szalę na którąś stronę.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski