Z którym specjalistą leczyć te problemy?

Czy praca z psychologiem, a nie z psychoterapeutą nad chorobami psychicznymi ma sens? Czy psycholodzy potrafią sobie poradzić z czymś tak poważnym i realnie pomóc, tak samo jak psychoterapeuta? Możliwe że ja będę musiała chodzić do psychologa zanim dostanę się do psychoterapeuty na NFZ, choć to jeszcze nie przesądzone bo cały czas jestem na etapie dowiadywania się jakie są terminy oczekiwania w paru placówkach

Szanowna Pani,

Nie napisała Pani jaką chorobę psychiczną ma Pani na myśli - warto rozpocząć od diagnozy u lekarza psychiatry,a następnie podjąć psychoterapię. Zadaniem psychoterapii jest leczenie i poprawa funkcjonowania. Czy psycholog może Pani pomóc? Z pewnością może Panią wesprzeć, przeprowadzić testy psychologiczne (jeśli uzna to za potrzebne), wdrożyć psychoedukację w trakcie Państwa spotkań. Czas oczekiwania na psychoterapię w ramach NFZ bywa naprawdę długi i warto być w kontakcie z psychologiem niż być samej.

Życzę Pani dużo dobrego

Małgorzata Ziółkowska

psycholog, psycho