Zabieg na cieśń nadgarstka

Za parę dni mam mieć zabieg na cjeśń nadgarstka . Mam 56 lat ,jak zapisywałam się na zabieg nie miałam pracy ,ostatnio dostałam propozycję co w moim wieku jest ważne zwłaszcza że mieszkam w małej miejscowości ,pracodawca może poczekać około miesiąca wynik EMG mam 4,3 jak szybko mogę iść do pracy , czy może mogę rok przepracować żeby wyrobić świadczenia i wtedy iść na zabieg. .Boję się że wyleczę rękę ale będzie to trwało długo że zostanę bez pracy i środków do życia.

Szanowana Pani, decyzja co do pilności tego zabiegu powinna byc podjęta na podstawie Pani objawów klinicznych ( parestezje, cierpnięcia palców, cierpnięcia nocne, zaniki mięsmni kłebu itp) i badania emg. W dużym skrócie: im bardziej zaawansoane objawy kliniczne tym "pilność" zabiegu większa. W Pani sytuacji proponowałbym przed podjęciem decyzji konsultację z ortopedą i wspólne podjęcie decyzji w aspekcie określenia terminu zabiegu.
Sam zabieg w przypadku prawidłowego przebiegu wyłączy Panią z pracy biurowej na około 2tyg, w przypadku pracy fizycznej trzeba liczyć się z okresem nawet do 6 tyg.
Pozdrawiam