Zaburzenia hormonalne od dwóch lat

od 2 lat mam zab.horm.ale nikt nie jest w stanie stwierdzić co mi jest :( mam duże spadki cukru po jedzeniu ale wykluczona insulinooporność i guz trzustki, spadki są mimo diety IG i ruchu (test dosut obc gluk. to 105 na czczo, 80po 1h i 50po2h). W moczu wiele razy wyszły ketony przy niskim cukrze. USG obraz PCO ale wykluczony zespoł pcos (mies.jak w zegarku, lh do fsh 1,1), wykluczony gruczolak przyadki, tarczyca ok, za wysoki kortyzol,androstendion,dehas ale wykluczony guz/przerost nadnerczy

Dzień dobry,

Jeśli ma Pani zbyt wysoki kortyzol , to proszę jeszcze wykonać oznaczenie ACTH, a w razie potrzeby po konsultacji z endokrynologiem test hamowania 1 mg Dexamethazonu. Spadki cukru po posiłkach świadczą najprawdopodbniej o hipoglikemii reaktywnej. Proszę wykonać test OGTT z 75 g glukozy z jednoczasowym oznaczeniem steżenie glukozy 0', 1h, 2h. Z ywnikami proszę zgłosić się do diabetologa lub endokrynologa, którzy zalecą Pani dalsze postępowanie. Ketony w moczy przy niskim cukrze są ketonami "głodowymi" i wynikają z katabolizmu w jaki wchodzi Pani organizm.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz