Zaburzenia odżywiania - jak wziąć się w garść?

Mam 17 lat i od 3 lat cierpię na zaburzenia odżywiania. Jest to na przemian anoreksja i bulimia. Ale od jakiegoś czasu wpadłam w tzw. "dołka". Nie mogę się na niczym skupić, nie odrabiam lekcji, opuściłam się niesamowicie w nauce, ze średniej 5,25 na średnią 3,90. Na nic nie mam największej ochoty. Przytyłam co jest dla mnie ciosem w samo serce. Od czasu do czasu tnę się (chociaż kiedyś byłam od tego całkowicie uzależniona i dziś mam całą lewą rękę pocięta, którą nawet w wakacje musiałam zasłaniać pod jakimiś opaskami). Poza tym często mam myśli samobójcze. Za często. Kiedyś jeździłam do psychiatry z zaburzeniami odżywiania. Za każdym razem zostawałam skierowana do ośrodka na leczenie, jednak nigdy tam nie pojechałam. Dostawałam również antydepresanty - z nimi jakoś łatwiej mi się żyło, miałam chociaż siły wstać z łóżka. Obecnie nie przyjmuję żadnych leków. Namawiałam swoją mamę, żeby dokupiła mi te leki, ale nigdy nie wyrażała zgody. Ona, poprzez branie antydepresantów, uważała mnie za chorą i nie chciała się do mnie przyznawać. Proszę o pomoc. Nie wiem co mam robić Chciałabym wziąć się w garść, za naukę, ale nie potrafię.

Witam!

Jeśli lekarz zalecił leczenie farmakologiczne, to należałoby się stosować do jego zaleceń. Potrzebna jest Ci pomoc specjalisty, ponieważ Twój stan psychiczny się pogorszył. Wszystkie trudności z jakimi się zmagasz wpływają na obniżenie samopoczucia i powstawanie trudnych emocji. Samookaleczanie się może być formą radzenia sobie z trudnościami. Pozwala uzyskać kontrolę nad swoim ciałem i emocjami.
Warto, żebyś skorzystała teraz z pomocy psychiatry. Możesz powiedzieć mu o swoich problemach z mamą. Lekarz może z nią porozmawiać. Natomiast kiedy ukończysz 18 lat sama będziesz decydować o swoim życiu i zdrowiu. Matka nie będzie mogła Ci zabronić leczenia. Warto byś oprócz pomocy psychiatry korzystała również z pomocy psychologa. W trakcie spotkań z psychologiem mogłabyś rozmawiać o swoich problemach i szukać dla nich rozwiązań. Możesz dzięki temu wpłynąć na swoje samopoczucie.
Polecam Ci także korzystanie z telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Pozdrawiam