Zachowanie u 3,5-latki

Witam Mam problem z moją trzy i pół letnia córka .Odkąd skończyła 3 latka zaczeła zamykac się w sobie .Nie chcę bawić się z dziecmi tzn ma wybrane dwie koleżanki inne dziecfi ignoruje .Z dorosłymi wogóle nie chce rozmawiać ani żartować mieszkamy wraz z teściem i z nim również nie chce przebywac co rok temu za nim świata nie widziałą ,Żadnych nowych zabawek nie chce .najlepiej czuje się sama w swoim toważystwie chciałabym dodać że mąz mój jest osobą która nie okazuje uczuć

Mogą to być wzorce z grupy rówieśniczej, rodzaj przejawiania własnej samodzielności i samosterowności ale także zachowanie spowodowane stresem, ważnymi czy trudnymi wydarzeniami. Jeśli miałby być powód do niepokoju potrzebna byłaby pełna diagnostyka psychologiczna- dlatego warto skonsultować się z ośrodkiem zajmującym się diagnostyką maluchów lub psychologiem dziecięcym.

Witam. Dobrze byłoby pójść z dzieckiem do psychologa dziecięcego, ponieważ bezpośrednia obserwacja zachowania dziecka i jego sposobu komunikowania się jest niezbędna do postawienia diagnozy. Pozdrawiam i życzę powodzenia!