Zafascynowanie komputerem u rocznego dziecka

Moje roczne dziecko jest zafascynowane komputerem mimo że nigdy przy nim nie siedziało. Razem z żoną za każdym razem, gdy tylko synek choć zbliża się do laptopa od razu go zabieramy, nie ogląda go, zawsze jest w odległości kilku metrów od niego. Mimo to nawet gdy jest wyłączony próbuje się do niego dostać i klikać w klawiaturę (to lubi najbardziej), po kilkadziesiąt razy zabawiamy sami synka lub oferujemy różne zabawki - nie działa i od razu raczkuje w stronę laptopa. Jak tego zabronić?

Obecnie są dostępne edukacyjne zabawki przypominające komputer. Być może takie rozwiązanie byłoby dla państwa odpowiednie. Pozdrawiam

Wtam,
ciekawośc poznawcza jest pozytywnym elementem rozwoju i nie powinna dziwć.Tym bardziej,gdy rodzic wykazuje zainteresowane sprzętem .Komputer trzeba po prostu schowac albo wyłączyc ,by nie został zepsuty i używać poza jego obecnością.Można zaplanować przy okazji,co Państwo bedziece przed dzieckiem chowali/dla unknięca płaczu i ew.nebezpieczenstwa/,co natomiast będzie zachętą do podjęcia aktywności
Pozdrawam serdecznie

Dziecko widzi rodzica który poświęca duże i długotrwałe zainteresowanie przedmiotowi przez co ten przedmiot staje się dla niego atrakcyjny. Jeżeli chcecie Państwo to zmienić trzeba przenieść obiekt zainteresowań poza zasięg wzroku dziecka.
Pozdrawiam.

Dzieci mają fascynujący zmysł naśladownictwa i obserwacji. Syn pewnością zauważył, jak ważne jest to urządzenie dla Państwa i postanowił się z nim lepiej zapoznać :o)

Wytłumaczenie tak małemu dziecku, że jest to przedmiot nie dla niego, jest raczej niemożliwe. Jedyne co Państwu pozostaje, to po prostu odkładanie laptopa w miejsce poza zasięgiem dziecka, ewentualnie zakupienie zabawki, która go imituje.

Z pozdrowieniami,
Elwira Chruściel