Zakończenie terapii psychologicznych a natrętne myśli

witam. Do 3 lat chodzę na terapię obecnie z przyczyn psychologa terapia ma zostać przerwana na rok ,co do wyboru innego jest to utrudnione i nie mam możliwości zmiany. Obawiam się obecnie zostać sama z problemami a dotyczą one myśli ss, okaleczeń, ciągłych dołów, załamań, lęku przed śmiercią, obawa o bliską mi osobę. Ps uważa ,że osiągnęłam zamierzony cel bo ograniczyłam okaleczenia, jednak w trakcie uaktywniły się bardziej inne. I nie wiem co ja mam teraz robić. Strasznie w skrócie. Dziękuję.

Dzień dobry!

Nie znam szczegółów ustaleń między Panią a psychoterapeutą, nie mniej jednak pomysł, aby na rok pozostała Pani bez wsparcia i leczenia terapeutycznego przy tak aktywnych problemach, nie wydaje się najlepszy.

Być może ma Pani możliwość skorzystać z wizyt u lekarza psychiatry? Jeśli po 3 latach psychoterapii trudności wciąż powracają i czuje Pani poprawę tylko w niektórych sferach, warto rozważyć dołączenie leków.
Psychoterapeuta, który z prywatnych przyczyn musi przerwać psychoterapię ma również OBOWIĄZEK zaproponować Pani możliwe propozycje rozwiązań na czas jego nieobecności oraz podsunąć kontakty do innych psychologów, którzy mogą przejąć pracę.

Pozdrawiam!

Proszę udać się na konsultację do doświadczonego lekarza psychiatry, a także (jeżeli nie ma Pani możliwości korzystania z terapii indywidualnej w innym miejscu), proszę w okolicy poszukać terapii grupowej. Pytanie pozostaje, jaką ma Pani postawioną diagnozę, gdyż w zależności od tego opracowuje się indywidualne leczenie.