Załamanie nerwowe, lęk przed śmiercią

witam. Do 3 lat chodzę na terapię i do psychiatry obecnie z przyczyn psychologa terapia ma zostać przerwana a inni są niekompetentni. Moje problemy dotyczą myśli ss okaleczeń załamań, lęku przed śmiercią, obawa o bliską mi osobę. Terapeuta uważa ,że osiągnęłam zamierzony cel bo ograniczyłam ciecia, jednak nadal z innymi rzeczami sobie nie radzę. Co do leczenia lekami widzę mizerny sutek już przeszłam przez steki i nie działają. Proszę o poradę co jeszcze mogę zrobić.

Jeśli jednak, mimo w/w działań nie uda się Pani uzyskać porozumienia z swoim terapeutą i pozostanie Pani z przekonaniem, że to on przerwał terapię (a nie, że zakończył), może Pani poprosić go o wskazanie innego terapeuty.
Nie podaje Pani powodów swojej oceny, że "inni są niekompetentni". Zawsze warto zrobić rozeznanie w środowisku, czy w okolicach nie przyjmuje terapeuta, który ma dobrą opinię wśród pacjentów czy kierujących lekarzy. Ewentualnie polecam listę certyfikowanych psychoterapeutów na stronie Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i/lub Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Co do wątpliwości w skuteczność przyjmowania leków, myślę podobnie - proszę porozmawiać o tym z prowadzącym psychiatrą lub rozważyć konsultację u innego, któremu Pani zaufa.
Skoro jednak widzi Pani poprawę, choć rozumiem, że nie optymalną, to być może jednak i farmakologia i terapia działają. Problemy, których Pani doświadcza wymagać mogą dłuższego leczenia.
Życzę wytrwałości.
Elżbieta Pniewska

Dzień dobry!

Zawsze warto skonsultować się z innym specjalistą lub podjąć inną formę terapii - np. w innym podejściu, na innych zasadach pracy, grupową itp.

Pozdrawiam!