Załamanie nerwowe po błędnej diagnozie o tętniaku

Witam, mój mąż miał podejrzenie tętniaka lub guza mózgu. Lekarz niepotrzebnie i bezpodstawnie postawił diagnozę bez tomografii głowy. Mąż załamał się. Wynik tomografu pokazał, że nic złego się nie dzieje. Jednak mąż nadal jest otępiały, płaczliwy. Nie wiem jak mam postępować żeby mu pomóc. Czy całodzienne leżenie w łóżku mu pomorze czy jeszcze bardziej dobije? Teść uważa, że należy go zostawić w spokoju, nie powinien nic robić i jak chce to zostać w tym łóżku. Czy tak powinnam się zachowywać? Dz

Proszę go wesprzeć ale też wyrazić swoje uczucia - powiedzieć co jego zachowanie pani robi. Proszę spróbować go zmotywować do działania.

Mgr Marta Patoka

Witam.
Najlepszy w tym wypadku będzie kontakt męża z psychologiem.

Pozdrawiam