Zdrada w związku a późniejsze wspólne życie

Nie umiem pogodzic sie z mysla ze osoba ktora kocham i zawsze bede kochac zdradzala mnie i to bez zadnych skrupolow . jestem bardzo mloda mam 19 lat ,mam synka z tym mezczyzna pomimo tego ze obydwoje jestesmy mlodzi on ma 21 lat staralam sie dawac mu wszystko czego zapragnie. Ufalam mu bezgranicznie i nawet jak mnie tak bardzo zranil tym co zrobil nadal go kocham i nie moge bez niego zyc, nie umiem odejsc a wiem ze mnie te mysli wkoncu doprowadza do gorszego stanu

Witam, jest Pani ponosić wysokie koszty emocjonalne za bycie z tym mężczyzna i tak jak Pani przypuszcza nie prowadzi to do niczego dobrego. Przede wszystkim powinna Pani porozmawiać z partnerem o swoich uczuciach i o tym co Pani przezywa i sprawdzić na ile jest gotowy do zaangażowania sie tylko w jeden związek, ewentualnie podjęcia wspólnej terapii. Zachęcam tez do zaopiekowania sie sobą i podjęcia psychoterapii. Pomoc moze Pani otrzymać np. w Poradni Zdrowia Psychicznego. Pozdrawiam

Witam,
Zdrada bardzo mocno uszkadza dotychczasową równowagę związku. Bez względu na złożoność przyczyn i okoliczności, nie da się tak po prostu zapomnieć. Odbudowa zaufania jest trudnym procesem, wymagającym ogromu zaangażowania.
Rozumiem, że doświadcza Pani skrajnych uczuć i emocji. Żal, smutek czy niemożność pogodzenia się z zaistniałą sytuacją są czymś zupełnie naturalnym.
To dobry moment, aby zastanowiła się Pani dlaczego ta relacja jest dla Pani ważna, co z niej czerpie. Czy pozostając w niej doświadcza Pani przewagi zysków czy strat.
Proponuję zgłosić się do terapeuty,aby wspólnie z nim przeanalizować powstałe wątpliwości oraz przyjrzeć się mechanizmom, które utrzymują Panią w przeświadczeniu o niemożności życia bez partnera. Być może stoją za tym pewne myśli, które utrudniają Pani podjęcie decyzji o zmianie dotychczasowe sytuacji. Psycholog pomoże spojrzeć na nią z innej perspektywy.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska

Dzień dobry, rzeczywiście to bardzo trudna sytuacja, kiedy zdajemy sobie sprawę, że osoba która kochamy niszczy nas w jakiś sposób. Zachęcam do pracy nad sobą podczas psychoterapii, kiedy przyjrzy się pani swoim uczuciom w stosunku do partnera oraz temu dlaczego tkwi pani a takiej relacji. Pozdrawiam.