Zdrady w rodzinie a stworzenie nowego związku

Rodzice rozstali sie gdyż mama zdradzala tatę i trochę popijała. Ja rozstalam sie gdyż mój partner zdradzal mnie .Aktualnie mam partnera który się stara ale trochę popija, mieszkam z nim i córką-moją za granicą i niby wszystko jest ok ale Ja jestem ciągle nieszczęśliwa...nie umiem się cieszyć z tego co mam i doceniać tego ze on się stara.Co się ze mną dzieje. Dodam tylko ze na początku jak przyjechalam do niego nawet bylam zadowolona a przy tym moglam zostawić za sobą moje stare życie.

Witaj,
prawdopodobnie powielasz schemat związków z alkoholem w tle,który jest twoim towarzyszem od lat ale wiąże się też ze smutkiem o którym piszesz i brakiem zaufania.Możesz mieć problem tzw.współuzaleznienia,który trzeba przekształcić w zdrową,niezalezną osobowość,decydująca o sobie.
Inaczej trudno Ci będzie oderwać się także od lęku,że zostaniesz zdradzona,prawda?
Jeśli będziesz chciała,zapraszam do kontaktu w Polsce lub proponuję kontaktowac się z terapeutą w obecnym kraju,być może polskim,bo tacy tez tam pracują.
Pozdrawiam serdecznie