Zdrowa dieta na przybranie masy

jak zdrowo przytyć. Mam wtórny zanik miesiączki, Mam 170 cm wzrostu i aktualnie moja waga skacze od 46 do 49. jEst to duzo za mało. MOja najwyższa waga to 53 kg, z których bardzo szybko spadałm, najlepiej się czuje ważąc 49. Lekarz ginekolog kazał mi koniecznie przytyć aby dostać miesiączke, jednak bardzo się tego boje. NIe akceptuje wyglądu swojej twarzy przy wadze powyżej 50 kg, jak przytyć aby tłuszcz nie zagnieździł się w okolicach twarzy, ale aby przybrac w biodrach i udach. prosze opomoc
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Dzień dobry!
Twój ginekolog ma rację, jeżeli chodzi o to abyś przytyła. Z niedożywienia organizmu może pojawić się wiele bardzo poważnych chorób. Na szczęście można przytyć do zdrowej wagi i wyglądać pięknie. Ważne jest aby dobrze odżywiać Twój organizm, ale też żebyś akceptowała swój wygląd. Mogłabym Cię zasypać informacjami na temat tego, co jeść, pić i jak trenować, ale sądzę, że znacznie rozsądniej będzie jeżeli udasz się do dobrego specjalisty dietetyka w swojej okolicy. Powiedz mu o swoim stanie zdrowia, o swoich potrzebach i obawach. Jestem pewna, że odpowiednio dobrana dieta i właściwe ćwiczenia poprawią Twoje zdrowie i samopoczucie. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Dieta na przybranie masy mięśniowej

Witammam 18 lat 180 cm wzrostu i ważę 69kg ćwiczę na siłowni od miesiąca dotychczas moim przykładowym jedzeniem w ciągu dnia wyglądało mniej wiecej tak : śniadanie: płatki owsiane (na mleku) następnie 2h później chleb pełnoziarnisty z ogórkiem serem oraz szynką obiad: po 2h torebka ryżu filet z kurczaka (3 kotlety) i warzywa na patelnie od razu na trening po przyjściu do domu 2 banany i kolacja: twaróg z chlebem. i pytanie: czy moja dieta jest poprawna jeżeli chcę przybrać mase mięśniową ?
MĘŻCZYZNA, 18 LAT ponad rok temu
Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa
79 poziom zaufania

Witam,

Dieta jest w miarę poprawna.
Dużo zależy od intensywności treningu i wielkości racji pokarmowej.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Witam,

A jakie są to diety, które Pan stosował? Wyniki badań są w normie, TSH nie wskazuje na nadczynnosc? W takim przypadku potrzebna jest Panu dieta zbilansowana pod Pana potrzeby z uwzględnieniem charakteru pracy oraz planowanej aktywności fizycznej po to, aby utworzyć dodatni bilans energetyczny.

0

Witam serdecznie,

Na początku zalecam zrobić badania np na cukier oraz nadczynność tarczycy. Jeżeli z badań wyjdzie wszystko w porządku należałoby szukać przyczyny w diecie. Powinien Pani skupić się nad tym co zjada, a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę ubogie w ważne składniki odżywcze. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu. Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Powinno się pić wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane). Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin. Przed snem można wypić melisę lub szklankę ciepłej wody z miodem.

W celu zwiększenia masy ciała powinien Pan być na tzw. bilansie dodatnim czyli dostarczać więcej kalorii niż Pan zużywa. Proszę wyliczyć swoją czynną przemianę materii i tak dobrać jadłospis aby energetyczność diety ją przewyższała. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.

kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

0

Witam serdecznie.

Zalecenia żywieniowe będą trafniejsze jeśli wykona Pan m.in. analizę składu ciała oraz badania laboratoryjne (skonsultowane z lekarzem w celu wykluczenia bądź potwierdzenia ewentualnych schodzeń). Istotny jest również wywiad żywieniowo-chorobowy (wykonany przez np. dietetyka). Wówczas będzie można podać precyzyjniejsze wskazówki żywieniowe.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na
www.diet-coaching.xaa.pl

Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty