Zgrzytanie zębami u 49-latka

Witam serdecznie.Mam 49 lat.Co noc zgrzytam zebami.Poltora roku temu bolaly mnie zeby-gorna 3 i 2.Po przeswietleniu 3 zostala wyleczona kanalowo.Bol dalej od czasu do czasu powraca.W krotkim odstepie czasu mialam zapalenie dziasel.Stomatolog usunal kamien,zalecil dodatkowo do dotychczasowej higieny plukanie jamy usnej 2 x dziennie Corsodylem Daily.Od wczoraj mam znow bol 2 i 3 ,tym razem dolnych,po przeciwnej stronie szczeki niz ostatnio.Czy powodem jest bruksizm i co z tym robic?Pozdrawiam sed

Aleksander Ropielewski

Bruksizm jak najbardziej może predysponować do częstszych chorób zębów i przyzębia ponieważ towarzyszy mu uszkodzenie szkliwa, które chroni zęby. Zachęcam do kontaktu z dentystą i rozważenia terapii bruksizmu.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Powodem Pani dolegliwości może być bruksizm. Dobry rozwiązaniem leczenia wspomnianego schorzenia jest zabieg z użyciem toksyny botulinowej-osłabia on siłę mięśni żwaczy, co przekłada się na ograniczenie dolegliwości. Pomocna jest również szyna relaksacyjna zakładana na noc.