Zmiana pory chodzenia spać

Od 2 tygodni bardzo wcześnie chodzę spać, o 18-19 jestem już zmęczony i ok 20 się kładę. Studiuje, narazie nie pracuje więc nie mam powodów do zmęczenia. Jestem młody, raczej zdrowy, nie mam złych wyników. Co może być przyczyną tego że tak wcześnie chodzę spać, mimo, że całe życie byłem "nocnym markiem" i siedziałem po nocach a teraz o 20 już śpię jak zabity do rana?

Na zwiększenie senności mogą mieć wpływ czynniki psychologiczne- stres, ważne zmiany, nowe wyzwania. Być może tak można by interpretować studia? Być może jest coś innego w Pan życiu nowego, trudnego?
Na wszelki wypadek warto także skonsultować się z lekarzem- wzrost senności może być także związany z zaburzeniami somatycznymi (np depresją, zaburzeniami gospodarki hormonalnej itp).

Witam,
proszę udać sie do lekarza rodzinnego w celu wykluczenia medycznych przyczyn zmęczenia. Jeżeli wszystko będzie w porządku może Pan udac się na konsultację do psychologa lub psychoterapeuty.
Pozdrawiam