Zmiana zachowania u 6-latki

witam.. moja 6 letnia corka dziwnie się zachowuje od kilku dni, mowi że ma złe myśli... że ciągle ją coś boli, że wypływa jej oko , wystaje jej kośc na plecach itp... co może byc przyczyną takiego zachowania? czy to jest choroba?

Witam. Albo zwyczjnie Pani córka fantazjuje co jest normalne w tym wieku albo coś sie dzieje niepokojącego. Proszę udac się do pediatry bądź psychiatry dzieciecego bądź ewentualnie do psychologa z dzieckiem.
Magdalena Brabec

Takie zachowanie zazwyczaj nie pojawia się samo z siebie, często wynikają z jakiś obaw lub leków dziecka. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę w jakich okolicznościach córka mówi, że coś ją boli, spytać czy w poprzedzających dniach stało się coś szczególnego. Delikatnie wypytać córkę czy ktoś jej czegoś nie powiedział? Czymś nie przestraszył? Czy może obawy te pojawiają się w jakieś konkretnej sytuacji? Oczywiście nie można wyuczyć, że zmiany zachowania spowodowane są problem zdrowotnym, dlatego proszę też na to zwracać uwagę.