Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 6 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sport a depresja

Witam

Samemu trudno będzie Panu pomóc Żonie. Takie zmiany w osobowości oznaczają, że coś się dzieje. Należy skonsultować się z psychiatrą.
Być może trudno będzie początkowo przekonać Żonę do wizyty wtedy może udać się Pan na pierwsze spotkanie sam. Lekarz określi chociaż przypuszczalnie jakie to schorzenie i zaleci jakieś postępowanie.
A może wahania nastroju mają związek z menopauzą?

Pozdrawiam

Joanna Gałczyńska-Adamiak
www.centrum-logopedyczne.pl

0

Witam,

nie wiem co Pan ma na myśli pisząc o ‘zmianach osobowości’, jednak to co Pan napisał może wskazywać również na przemęczenie żony, być może wypalenie zawodowe? Praca w domach spokojnej starości nie należy do łatwych i na pewno jest obciążająca psychicznie. Być może dobrym pomysłem będzie zaproponowanie żonie udanie się na zasłużony urlop? Mogliby Państwo zaplanować czas zgodnie z tym co obydwoje lubicie robić i po prostu odpocząć.

To oczywiście na początek, być może warto, żeby żona zasięgnęła konsultacji u psychologa, przyjrzała się swojemu życiu i być może zaplanowała zmiany, które uczynią je bardziej satysfakcjonującym.

Warto też rozważyć spotkanie z internistą, by wykluczyć, że zachowanie żony związane jest z menopauzą. Przyczyn obecnego stanu rzeczy, jak Pan widzi może być wiele.

Pozdrawiam
Elwira Chruściel

Psycholog kliniczny, terapeutka i mediatorka, absolwentka Uniwerystetu SWPS.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy