Zmienność nastrojów u czterolatka

Witam, mam ogromny problem z czteroletnim synem. Jest bardzo nerwowy, agresywny w stosunku do mnie i ostatnio również innych. Bije, szturcha, popycha. Wszystko robi na przekór. Wszystko jest na nie. Jesteśmy wobec niego bardzo konsekwentni jednak nie widzę rezultatów. Wręcz odwrotnie. Problem ze zmiennością nastrojów jest od urodzenia. Popada ze skrajności w skrajność. Zasypianie przychodzi mu z trudem. Sen od urodzenia przerywany. Wybudzanie się z płaczem nie do uspokojenia.

Myślę że warto udać się na konsultację do psychologa zajmującego się terapią dzieci.Z tego co Pani pisze dziecko od urodzenia było wrażliwe i emocjonalne.Uważam że warto porozmawiać z psychologiem na temat metod radzenia sobie z jego chwiejnoscią.Możliwe że jego objawy nosiło typowy dla dzieci okres buntu.Proszę nadal postępować w pełni konsekwentnie.

Najważniejsze żeby konsekwencja oznaczała podejście rodzica wyrozumiałego, kochającego, tłumaczącego i nagradzającego za dobre zachowanie.
Pozdrawiam.