Związek ginekologa z pacjentką

Czy ginekolog moze zwiazac sie prywatnie z pacjentka

 PrzemysĹaw Todorowicz

Jeżeli istnieje uczucie z obydwu stron i żadna strona nie jest przymuszona to nie widzę przeciwwskazań. Ludzie poznają się i zakochują w różnych miejscach i sytuacjach, więc dlaczego nie w gabinecie ginekologicznym.

Dzień dobry!

Istnieją etyczne wskazówki co do relacji lekarzy z pacjentami. Trzeba być uważnym na wykorzystanie zależności w relacji lekarz-pacjent, nadużycie którejś ze stron.
Są jednak historię takich udanych związków. Ludzie poznają się i zakochują się w sobie w różnych okolicznościach. Nie jest to zabronione ani karalne.
Bardziej surowy jest kodeks etyki zawodu psychologa i psychoterapeuty.

Pozdrawiam!