Związek w mężczyzną mieszkającym w innym mieście

Witam, mam 33 lata i mieszkam z rodzicami pod Wawa, od 2 lat chłopaka, młodszego o 5lat po rozwodzie z dzieckiem, który mieszka w innym miescie. Moi rodzice nie wiedza o nim bo nie zaapceptowali by tego ze jest po rozwodzie. Moja mama bardzo by to przezyla dlatego sie boje. Kazde z nas poki co ma prace w swoim miescie. Co powinnam zrobić w takiej sytuacji? Dziekuje.

Dzień dobry,
żaden specjalista, czy to lekarz, psycholog czy terapeuta nie może powiedzieć pani, co powinna pani zrobić. Na konsultacji z psychologiem czy psychoterapeutą mogłaby pani natomiast wspólnie zastanowić się na możliwym działaniem i jego konsekwencjami. Każda decyzja, którą pani podejmie (czy to w kierunku jakiejś zmiany czy o pozostawieniu spraw bez zmian) spowoduje konsekwencje. Rozmowa z osobą, która będzie potrafiła spojrzeć na pani relacje z rodzicami i chłopakiem z boku, może dać pani perspektywę, o której sama by pani mogła nigdy nie pomyśleć.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
www.poznacsiebie.pl

Dzień dobry!

Niestety (albo na szczęście) nikt nie udzieli Pani odpowiedzi na to pytanie. Tylko Pani jedna zna swoje potrzeby, uczucia i tylko Pani może kierować swoim życiu. W kwestii tworzenia związku ważne jest także stanowisko, potrzeby, emocje, myśli Pani partnera.

Mam jednak wrażenie, że Pani związek z rodzicami jest bardzo bliski i w swoim życiu podejmuje Pani wiele ważnych decyzji, kierując się głównie tym, co rodzice pomyśleliby, co by zrobili, jak zareagują. Być może jest to obszar, którym warto, aby zajęła się Pani podczas swojej psychoterapii.

Pozdrawiam!