Jak zmienić postępowanie bliskiej osoby?

Witam, mam ogromny problem, otóż jesteśmy z mężem w trakcie remontu mieszkania które jest kupione na mój osobisty dobytek (w związku ze sprzedażą mieszkania z tytułu darowizny od moich rodziców ). Owe mieszkanie remontuje mój teść, jak zresztą sam się zadeklarował. Niestety jest to człowiek wybuchowy i konfliktowy. Panoszy się, nie słucha co do niego mówimy i podejmuje podczas remontu własne decyzje. Gdy mąż próbował z nim rozmawiać stwierdził że my go upokarzamy ponieważ nie doceniamy jego pomocy. Mnie natomiast obwinia za to ze jemu synowi nie należy się nic jednak jego rodzice nie dołożyli nawet złotówki do tego mieszkania. Bardzo proszę o pomoc nie wiem czy lepiej żeby odpuścił remont czy kontynuować tą farse i robić tak żeby mu nie podpasc. Dodam że w momencie kiedy powiemy żeby zaprzestał robienie remontu gotów jest obrazić się na nas śmiertelnie (teść ma już konflikt ze swoimi rodzicami z którymi nie rozmawia od 3 lat ). Bardzo proszę o odpowiedź naprawdę nie wiem co w tej sytuacji lepsze....

Dzień dobry!

Nie ma takiej wiedzy psychologicznej, która dawałaby w takiej sytuacji jasną odpowiedź, co robić, które postępowanie będzie lepsze. Decyzja, jak postępować zależy wyłącznie od Pani, Państwa. Rozmowa z psychologiem może jednak pomóc przeanalizować głębiej obecną sytuację, relację między Wami, m.in. jakie jest stanowisko Pani, a jakie Pani męża i w jaki sposób tworzycie wspólne, jakie mogą być konsekwencje każdej z podjętych decyzji i jak chcielibyście sobie z tymi konsekwencjami radzić itp.

Pozdrawiam!