Żywienie przy zakrzepicy

mam zakrzepice wszędzie jest informacja jakie produkty mają witamine k ale nigdzie nie pisze jakie produkty na śniadanie obiad i kolacje nie zawierają tej witaminy jestem po szpitalu i chyba umre nie na zakrzepice a z głodu bo nie wiem co mam jesć proszę o pomoc

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

istotnie w diecie z terapią AVK należy ograniczyć żywność bogatą w witaminę K. Proszę udać się do gabinetu w celu ustalenia odpowiedniego jadłospisu. Proszę wziąć ze sobą spis leków jakie Pani aktualnie zażywa. Jeżeli ma Pani otyłość brzuszną ( powyżej 88 cm) należy rozważyć równocześnie dietę redukcyjną.

Pozdrawiam