Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 6 , 7 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interna: Pytania do specjalistów

Problem z nawracającym bólem w klatce piersiowej u 24-latka

Witam, mam 24 lata i od 2 tygodni mam problem z nawracajacym bólem w klatce piersiowej promieniujacy od mostka na całą klatkę. Momentami ciagly, a momentami szybko przechodzący ból. Pojawia się w różnych momentach dnia i pracy.Początkowo myślałam, że... Witam, mam 24 lata i od 2 tygodni mam problem z nawracajacym bólem w klatce piersiowej promieniujacy od mostka na całą klatkę. Momentami ciagly, a momentami szybko przechodzący ból. Pojawia się w różnych momentach dnia i pracy.Początkowo myślałam, że to wina przemęczenia i bo pracuje fizycznie, ale w tym momencie już sama nie wiem o co chodzi bo nawet gdy odpoczywam to ból powraca. Przez 5 dni bolało mnie non stop przez 4- 5 h jak byłam w pracy teraz to jest różnie ból pojawia się przez dłuższą lub krótszą chwilę i znika. Dodam, że raczej prowadzę spokojny tryb życia, nie pije, nie palę i jedyne problemy jakie mam to z tarczyca (niedoczynnosc i hashimoto ,przyjmuje leki). Czasami miewam nagle duszności i kaszel.Rok temu miałam robione Ekg i wszystko było idealnie. Mieszkam za granica i nie mam pojęcia co robić bo z językiem u mnie średnio i w uk ogólnie jest ciężko. Proszę i z góry dziękuję za pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Kłucia w brzuchu i inne niepokojące objawy 18-latka

Witam, mam 18 lat. Od pewnego czasu zauważyłem u siebie dziwne objawy. Zaczęło się od wyjazdu poza dom, gdzie zazwyczaj nie wyjeżdżałem na taki okres i na tak daleko. Po powrocie, zaczęły się kłucia w brzuchu. Byłem u lekarza -... Witam, mam 18 lat. Od pewnego czasu zauważyłem u siebie dziwne objawy. Zaczęło się od wyjazdu poza dom, gdzie zazwyczaj nie wyjeżdżałem na taki okres i na tak daleko. Po powrocie, zaczęły się kłucia w brzuchu. Byłem u lekarza - morfologia w porządku. Kłucie nie ustępowało, więc pojechałem ponownie, dostałem skierowanie na USG jamy brzusznej - nic, poza powiększonymi nerkami przy wypełnionym pęcherzu. Lekarz prowadzący stwierdził, że nic się nie dzieje. Po kilku dniach kłucia ustały. Między czasie, gdy miałem kłucia cały czas myślałem, że coś jest nie tak chociaż wszystko było w porządku [z badań]. Sprawdzałem swoje ręcę odruchowo, czy nie schudłem, chodziłem co pięć minut na wagę ważyć się, czy nie schudłem, nie wiem z jakiego powodu. Po ustaniu kłuć, przeszło mi na głowę. Od trzech tygodni zaczęły się problemy z pamięcią oraz koncentracją. Wszystko w zasadzie pamiętam co robiłem dzisiaj, wczoraj czy przedwczoraj. Ale pojawia się problem w tym, że jak z kimś rozmawiam to zapominam co przed chwilą ta osoba powiedziala. Oglądając telewizor, zapominam co przed chwilą było. Zdarza się, że przeleci cały film - a ja nie będę wiedział o co w nim chodzi. Zacząłem więc płakać, cały czas rozmyślając, że to coś poważnego. Doszło do tego zaburzenie czasu, nie odczuwam w ogóle która jest godzina, jak i również przypominam sobie nagle znikąd sytuacje z dzieciństwa, które tak naprawdę nie były dla mnie wyjątkowe. Po prostu. Odczuwałem przez kilka dni, normalne bóle głowy które z czasem ustały. Aktualnie mnie lekko pobolewa. Jest to dla mnie dość ciężka sytuacja, ponieważ nie funkcjonuję normalnie, sprawdzając przy tym cały czas internet szukając czy to DD, Alzhaimer czy inne choroby. Co to może być? Dodatkowo dodam, że na czubku głowy mam lekkie wybrzuszenie oraz wypadają i łamią mi się włosy. Dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Beata Wańczyk-Dręczewska
Lek. Beata Wańczyk-Dręczewska

Zasiniałe jądra i opuchnięty sutek po operacji przepukliny pachwinowej

Witam. Jestem 2 dni po operacji przepukliny pachwinowej lewosttonnej. Problem jest taki że zsiniały mi jądra i siusiak i zaczyna puchnąć. Czy to normalne czy coś poszło nie tak?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Problem z falowym bólem w okolicy żołądka

Dzień dobry, od trzech dni codziennie bardzo boli mnie brzuch w okolicy żołądka, nadchodzi falami, dodam od razu że ból ustępuje po wydaleniu gazu. W nocy nie boli, tylko w dzień. Temperatura ciała waha się między 36.6 - 37.5 stopni.... Dzień dobry, od trzech dni codziennie bardzo boli mnie brzuch w okolicy żołądka, nadchodzi falami, dodam od razu że ból ustępuje po wydaleniu gazu. W nocy nie boli, tylko w dzień. Temperatura ciała waha się między 36.6 - 37.5 stopni. Nie wiem już co robić, czy może być to coś poważnego? Czy możliwe że to po prostu wirus? Proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Problem z nerwicą i atakami paniki u 32-latki

Witam Od kilkunastu lat borykam się z nerwicą i atakami paniki. Mieszkam za granicą. Biorę leki fluoksytyne 20mg i propranolol 40mg. Jestem również po terapii behawioralnej. Mimo tego wszystkiego co jakiś czas mam nawroty ataków paniki z objawami... Witam Od kilkunastu lat borykam się z nerwicą i atakami paniki. Mieszkam za granicą. Biorę leki fluoksytyne 20mg i propranolol 40mg. Jestem również po terapii behawioralnej. Mimo tego wszystkiego co jakiś czas mam nawroty ataków paniki z objawami somatycznymi nerwicy żołądka (biegunka, nudności). Bardzo często lęk budzi mnie nad ranem i wtedy jest „walka”. Teoretycznie wiem ze to tylko atak paniki, ze zaraz minie, ale w praktyce wyglada to inaczej, gdyż objawy somatyczne są bardzo silne. Moje pytanie brzmi, czy z tego da się raz na zawsze wyleczyć, czy powinnam raczej przyzwyczaić się do takiego stanu, który trwa z przerwami już od 13 lat? Jestem poprostu już zmęczona częstym złym samopoczuciem i wywiera ono ogromny wpływ na moje życie codzienne. Pozdrawiam Joanna 32lata
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Jak długo powinnam z partnerem stosować dodatkową metodę antykoncepcji?

Witam. Od roku przyjmuje antykoncepcje hormonalną (Microgynon 21). 17.05 skończyłam blister. 21.05 dostałam krwawienia z odstawienia. Od 23.05 z powodu anginy przyjmowałam antybiotyk (Ospen 1500). Kolejny blister powinnam rozpocząć 25.05, ale nie zaczęłam, ponieważ nie bylam w stanie kupić nowego... Witam. Od roku przyjmuje antykoncepcje hormonalną (Microgynon 21). 17.05 skończyłam blister. 21.05 dostałam krwawienia z odstawienia. Od 23.05 z powodu anginy przyjmowałam antybiotyk (Ospen 1500). Kolejny blister powinnam rozpocząć 25.05, ale nie zaczęłam, ponieważ nie bylam w stanie kupić nowego opakowania. Antybiotyk skończyłam przyjmować 30.05. Dopiero 31.05 rozpoczęłam przyjmować antykoncepcje. Jak długo powinnam z partnerem stosować dodatkową metodę antykoncepcji? Przez 7 dni tak jak przy pierwszym rozpoczęciu stosowania antykoncepcji, czy dłużej z racji przyjmowanego antybiotyku? I czy po zakończeniu antybiotykoterapii nadal może być osłabione działanie tabletek antykoncepcyjnych?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Bóle w lewym ramieniu u 30-latki

Od miesiąca mam bóle w lewym ramieniu. Początkowo ból był silny, nawet podczas "nicnierobienia", a zwłaszcza przy gwałtownych ruchach ręką albo podczas opierania się o stół, ogólnie podczas jakiegoś fizycznego wysiłku. Najgorzej było w nocy i nad ranem. Lekarz rodzinny... Od miesiąca mam bóle w lewym ramieniu. Początkowo ból był silny, nawet podczas "nicnierobienia", a zwłaszcza przy gwałtownych ruchach ręką albo podczas opierania się o stół, ogólnie podczas jakiegoś fizycznego wysiłku. Najgorzej było w nocy i nad ranem. Lekarz rodzinny stwierdził przeciążenie (mam pracę fizyczną, gdzie w dużym stopniu czynności są powtarzane, zwłaszcza tą lewą ręką). Niestety ból nie przechodził, dostałam więc zastrzyk w ramię i zostałam "zaplastrowana". Dostałam skierowanie na rezonans. Wg wyników rezonansu (tłumaczone z niemieckiego, gdyż tam robiłam rezonans, więc mogą być błędy) wynika "minimalne obrzękowe podrażnienie torebki stawowej AC i dyskretna reakcja zapalna ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego bocznego bez oznak zaawansowanej tendinopatii stożka rotatora". Lekarz ortopeda zalecił mi branie tabletek przeciwbólowych (Diklofenak). Ogólnie ból zelżał, ruszam ręką normalnie, ale mimo wszystko ból nadal jest. Za tydzień wybieram się na urlop w Alpy i zastanawiałam się, czy z takim lekkim bólem można w ogóle myśleć o jakiejkolwiek wspinaczce, nawet lekkiej, gdzie mimo wszystko tą rękę będę obciążać. Czy to przypadkiem nie zaszkodzi bardziej? Czy mam nic nie robić, aż ból przejdzie? A może wykonywać jakieś ćwiczenia w domu? To trwa już miesiąc, chciałabym normalnie uprawiać już sport i wrócić do pracy. Bardzo proszę o poradę.Od miesiąca mam bóle w lewym ramieniu. Początkowo ból był silny, nawet podczas "nicnierobienia", a zwłaszcza przy gwałtownych ruchach ręką albo podczas opierania się o stół, ogólnie podczas jakiegoś fizycznego wysiłku. Najgorzej było w nocy i nad ranem. Lekarz rodzinny stwierdził przeciążenie (mam pracę fizyczną, gdzie w dużym stopniu czynności są powtarzane, zwłaszcza tą lewą ręką). Niestety ból nie przechodził, dostałam więc zastrzyk w ramię i zostałam "zaplastrowana". Dostałam skierowanie na rezonans. Wg wyników rezonansu (tłumaczone z niemieckiego, gdyż tam robiłam rezonans, więc mogą być błędy) wynika "minimalne obrzękowe podrażnienie torebki stawowej AC i dyskretna reakcja zapalna ścięgna mięśnia nadgrzebieniowego bocznego bez oznak zaawansowanej tendinopatii stożka rotatora". Lekarz ortopeda zalecił mi branie tabletek przeciwbólowych (Diklofenak). Ogólnie ból zelżał, ruszam ręką normalnie, ale mimo wszystko ból nadal jest. Za tydzień wybieram się na urlop w Alpy i zastanawiałam się, czy z takim lekkim bólem można w ogóle myśleć o jakiejkolwiek wspinaczce, nawet lekkiej, gdzie mimo wszystko tą rękę będę obciążać. Czy to przypadkiem nie zaszkodzi bardziej? Czy mam nic nie robić, aż ból przejdzie? A może wykonywać jakieś ćwiczenia w domu? To trwa już miesiąc, chciałabym normalnie uprawiać już sport i wrócić do pracy. Bardzo proszę o poradę.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Ból pod kością ogonową u 26-latka

Witam. Gdy rano wstałem poczułem ogromny ból pod kością ogonową, choć gdy kłałem się spać było wszystko wporządku, zauważylem że gdy zaczyna się wcięcie między pośladkami zrobił sie guz/kulka i wokól zaczerwienione, gdy dotykam to ból jest większy i czasami... Witam. Gdy rano wstałem poczułem ogromny ból pod kością ogonową, choć gdy kłałem się spać było wszystko wporządku, zauważylem że gdy zaczyna się wcięcie między pośladkami zrobił sie guz/kulka i wokól zaczerwienione, gdy dotykam to ból jest większy i czasami sprawia też podczas chodzenia/siadania/wstawania. Co to może być ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznaczają takie wyniki badań krwi 29-letniego mężczyzny?

Mam 29 i dzisiaj miałem badanie krwi. Mam takie wyniki ponad norme: RBC 5.74 norma 4.5-5.5 Cholesterol 243 norma 120-200 Hdl 74.5 norma 35-70 Ldl 156.5 norma <135 Trójglicerydy 58 60-200 Kineza kreatyninowa 197 norma 25-125 Czy powinienem się tym... Mam 29 i dzisiaj miałem badanie krwi. Mam takie wyniki ponad norme: RBC 5.74 norma 4.5-5.5 Cholesterol 243 norma 120-200 Hdl 74.5 norma 35-70 Ldl 156.5 norma <135 Trójglicerydy 58 60-200 Kineza kreatyninowa 197 norma 25-125 Czy powinienem się tym martwić? Stosuje święte optymalna od dwóch lat. Waga 80kg wzrost 175. Regularnie ćwiczę na siłowni.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Problem z wymiotami po wypiciu alkoholu

Mam 20 lat i po wypiciu mocniejszego alkoholu (wódki) to wymiotuje po 3/4 kieliszkach po czym nawet nie czuje efektu alkoholu. na początku czuje się strasznie wydęty , jest mi ciężko na żołądku , dodam że wcześniej nie miałem takich... Mam 20 lat i po wypiciu mocniejszego alkoholu (wódki) to wymiotuje po 3/4 kieliszkach po czym nawet nie czuje efektu alkoholu. na początku czuje się strasznie wydęty , jest mi ciężko na żołądku , dodam że wcześniej nie miałem takich problemów i wymiotowałem jedynie przy dużej ilości alkoholu . nie wiem czy to jest powiązane ale ostatnio mój stolec jest koloru żółtego .
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak stosować Amotaks przy anginie?

Witam.mam angine mocny ból gardła z jednej strony biale grudki.lekarz przepisal mi antybiotyk amotaks dis 1 g 2 razy dziennie przez 5 dni,ale tabletek jest 16 czy moge przyjmowac 3 razy dziennie po jednej tabletce?i czy biorac ten antybiotyk moge sie opalac na słońcu?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Dr n. med. Agnieszka Ledniowska

Niepokojące wyniki badań w 8 tygodniu ciąży - co to może oznaczać?

Zaniepokoiły mnie wyniki badań moczu w 8 tygodniu ciąży: Przejrzystość - mętna Barwa - bursztynowy Białko w moczu -52,4 Leukocyty - liczne Erytrocyty - ślad Nabłonki - bardzo liczne Leukocyty - usiane Skupiska leukocytów - pojedyńcze Erytrocyty 5-10 Czy powinnam udać się niezwłocznie do lekarza? Wizytę mam za tydzień dopiero Pasma śluzu- bardzo liczne Flora bakteryjna - liczne
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Proszę o interpretację wyników 19-letniego syna

Witam! Proszę o interpretację wyników syna 19 lat . Od ok pół roku pojawiające sie stany podgorączkowe .brak apetytu spadek wagi ciała ok 10% ciągłe zmęczenie . W badaniach laboratoryjnych od 4 miesiecy podwyzszony poziom crp wartosci 61.5 mg/l morfologia... Witam! Proszę o interpretację wyników syna 19 lat . Od ok pół roku pojawiające sie stany podgorączkowe .brak apetytu spadek wagi ciała ok 10% ciągłe zmęczenie . W badaniach laboratoryjnych od 4 miesiecy podwyzszony poziom crp wartosci 61.5 mg/l morfologia z rozmazem recznym WBC 6.6; RBC 6.6 HGB 13.7 G/DlHCT 41.8%MCV 74fL MCH24pg.MCHC32. PLT290.RDW-SD 39.4.RDW-CV 14.7 Inne wartosci w normie ale rozmaz MONO 1.46(0.19-0.77)EO 0.27 (0.02-0.44) BASO 0.12(0.01-0.05)NEUTR %37.7(40.3-74.8.LYMF%34.2(12.2-47.1) MONO%22.2(4.4-12.3)EO%4.1(0-4) BASO%1.8(0-0.7IG%0.20(0-0.6)OB4
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Siniak po upadku z wysokości

Witam, wspinając się bez zabezpieczeń spadłem z wysokości Ok 2,5/3 metrów. Oprócz zadrapań i lekkiego guza na głowie który już zmalał (stało się to 3 dni temu), na lewym udzie u góry, na wysokości pośladków początkowo objawił się siniak.... Witam, wspinając się bez zabezpieczeń spadłem z wysokości Ok 2,5/3 metrów. Oprócz zadrapań i lekkiego guza na głowie który już zmalał (stało się to 3 dni temu), na lewym udzie u góry, na wysokości pośladków początkowo objawił się siniak. Obecnie mam wrażenie jakby dane miejsce spuchło. Dodam ze dzisiejszej nocy doszedł to tego ból podczas chodzenia, wczeniej nic takiego nie było.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy taki ból może oznaczać przeciążenie?

Witam, od kilku dni odczuwam ból w okolicach dołu żeber jest to bol pojawiający się głównie przy schylaniu, zmianie pozycji, wstawaniu z łóżka. Jak stoję w jednej pozycji to nic nie odczuwam . Czy możliwe że jest to zwykle przeciazenie czy coś innego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Dotyczy: Ortopedia Interna

Czy do zdiagnozowania insulinoodporności wystarczy krzywa cukrowa?

dzien dobry, czy do zdiagnozowania insulinoopornosci wystarczy tylko krzywa cukrowa z oznaczeniem lipidogramu i hemoglobiny glikowanej?Diabetelog na podstawie tych badan stwierdzil ,że zdiagnozowana kilka lat temu przypadlosc przez ginekologa byla błędna. Natomiast wszedzie w internecie jest napisane,że powimien byc jeszce... dzien dobry, czy do zdiagnozowania insulinoopornosci wystarczy tylko krzywa cukrowa z oznaczeniem lipidogramu i hemoglobiny glikowanej?Diabetelog na podstawie tych badan stwierdzil ,że zdiagnozowana kilka lat temu przypadlosc przez ginekologa byla błędna. Natomiast wszedzie w internecie jest napisane,że powimien byc jeszce oznaczony wyrzut insuliny. Czy powinnam pojsc do innego lekarza i powtórzyc badanie z dodatkiem krzywej insulinowej?Z góry dziekuje za odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy biorąc amoksiklav mogę stosować leki przeciwbólowe?

Witam czy mogę podczas brania amoksiklav brać razem leki przeciwbowe ? Chodzi o ból zęba Mateusz 27 l.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Dr n. med. Agnieszka Ledniowska
Dr n. med. Agnieszka Ledniowska

Dziwne bóle w podbrzuszu u 23-latka

Witam, od dłuższego czasu odczuwam dziwne uczucie w podbrzuszu. Dokładnie z lewej strony w połowie, między pępkiem a kolcem biodrowym. Jest to raczej ucisk niż ból. Przez dłuższy czas był to delikatny ucisk, ale ostatnio zaczął się nasilać i... Witam, od dłuższego czasu odczuwam dziwne uczucie w podbrzuszu. Dokładnie z lewej strony w połowie, między pępkiem a kolcem biodrowym. Jest to raczej ucisk niż ból. Przez dłuższy czas był to delikatny ucisk, ale ostatnio zaczął się nasilać i robić niekomfortowy. Lekarz rodzinny stwierdził, że to na pewno zespół jelita drażliwego (występują u mnie też inne objawy). Chciałbym się upewnić czy diagnoza jest pewna i dla pewności nie zbadać tego u innego lekarza.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy duże stężenie witaminy C i przyjmowanie tabletek może osłabić antykoncepcję?

Witam. Słyszałam że duże stężenie Wit.c i przyjmowanie żelaza może osłabić antykoncepcje. Wzięłam ostatnio Wit C 1500 mg i 2 tabletki żelaza biofer ponieważ czułam się osłabiona, przeziębiona. Następnie po ok 2h wzięłam tabletkę antykoncepcyjne Elin. Czy Wit C i... Witam. Słyszałam że duże stężenie Wit.c i przyjmowanie żelaza może osłabić antykoncepcje. Wzięłam ostatnio Wit C 1500 mg i 2 tabletki żelaza biofer ponieważ czułam się osłabiona, przeziębiona. Następnie po ok 2h wzięłam tabletkę antykoncepcyjne Elin. Czy Wit C i żelazo mogło obniżyć działanie antykoncepcji? Co zrobić w tym przypadku jeśli nie chce zajść w ciążę? Proszę o radę i z góry dziękuję.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Czy wypicie 250 ml etanolu może mieć wpływ na wynik morfologii?

Dzień dobry, wczoraj, tj. w sobotę wypiłem około 250 ml etanolu podczas imprezy w formie wódki i piwa. Pojutrze tj. we wtorek udaję się na badanie poziomu testosteronu (wolnego oraz całkowitego), a także prolaktyny. Była to pierwsza konsumpcja alkoholu od 2 miesięcy. Czy może ona mieć jakiś wpływ na wynik morfologii? Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Patronaty