Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 2 , 0 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Rozwój niemowlęcia: Pytania do specjalistów

Co robić, gdy niemowlę budzi się w nocy?

Mój 9 miesięczny synek budzi się w nocy ok 1 wyspany. Chcę się bawić. Udaje mi się go uśpić po 2-3 godzinach. W dzień śpi 1-2 drzemki w sumie ok 2h. Spać chodzimy ok 20, codziennie ta sama rutyna, nie... Mój 9 miesięczny synek budzi się w nocy ok 1 wyspany. Chcę się bawić. Udaje mi się go uśpić po 2-3 godzinach. W dzień śpi 1-2 drzemki w sumie ok 2h. Spać chodzimy ok 20, codziennie ta sama rutyna, nie ma problemu z zasypianiem na noc. W nocy nie podaje mu jeść czasem pobije wody. Mamy problemy z jedzeniem stałych posiłków bo syn nie otwiera buzi do łyżeczki. Proszę o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

O czym może świadczyć podkurczanie nóżek, stękanie i problemy z jelitami u noworodka?

Witam.Wcześniej urodzony w 35tyg.Problemy z jelitami (zakażenie przewodu pokarmowego o etiologi adenowirusowej).Syn ma 3tyg i problem z gazami; robi kupke żółta papkowata;podkurcza nóżki i czasem steka. Na mleku Man optipro HA1.Czy to znowu może być wirus czy może być nietolerancją... Witam.Wcześniej urodzony w 35tyg.Problemy z jelitami (zakażenie przewodu pokarmowego o etiologi adenowirusowej).Syn ma 3tyg i problem z gazami; robi kupke żółta papkowata;podkurcza nóżki i czasem steka. Na mleku Man optipro HA1.Czy to znowu może być wirus czy może być nietolerancją mleka.Syn ma ten problem od 1 w nocy.W szpitalu nie było problemu z mlekiem.Prosze o porade w tej kwesti.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Dlaczego 4-tygodniowe dziecko przestało nawiązywać kontakt?

Synek ma 4,5 tygidnia. Do 4 uśmiechał się, nawiazywał kontakt, wodził oczami. Od tygodnia jakby "wyłączył" te fukcje. Jakby był nieobecny.... Czy to jest normalne, przejsciowe? Co robić????

Czy mój 16-miesięczny synek rozwija się prawidłowo?

Witam. Jestem mamą 16 miesięcznego synka. Mam kilka pytań, czy normalne jest, że lubi gonić się ze mną, czy też z tatą wokół stołu, lubi wyjmować wszystko z szafek. Po za tym, jest wesoły lubi przytulać misie, jak mu sie... Witam. Jestem mamą 16 miesięcznego synka. Mam kilka pytań, czy normalne jest, że lubi gonić się ze mną, czy też z tatą wokół stołu, lubi wyjmować wszystko z szafek. Po za tym, jest wesoły lubi przytulać misie, jak mu sie powie przytul mamę, czy tatę to czasem przytuli tak samo buzi, musi mieć ochotę. Raczej mało mówi, mama, baba, dada ( na dziadka, tatę i smoczka jak mu wyjdzie to powie dydu), am, daj używa jak coś daje i coś chce, żeby mu podać, pokazuje palcem jak coś chce, pokazuje w książeczce, naśladuje pieska i świnkę, jak coś spadnie mówi ba, jak czegoś nie ma to mówi ma, czy to jest dużo jak na jego wiek?
odpowiada 2 ekspertów:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Mgr Hanna Markiewicz
Mgr Hanna Markiewicz

Dlaczego dziecko płacze podczas spaceru?

Witam serdecznie mam problem ze swoją 1,5 Msc córeczka nie możemy się nigdzie ruszyć z domu ponieważ mała płacze w wózku (zmieniłam ubrania, wkłady w wózku, dałam poduszkę, później ja wyciągnęłam) gdy wychodzimy jest zawsze nakarmiona, przebrana, próbowałam wychodzić gdy... Witam serdecznie mam problem ze swoją 1,5 Msc córeczka nie możemy się nigdzie ruszyć z domu ponieważ mała płacze w wózku (zmieniłam ubrania, wkłady w wózku, dałam poduszkę, później ja wyciągnęłam) gdy wychodzimy jest zawsze nakarmiona, przebrana, próbowałam wychodzić gdy zasnęła, gdy był czas aktywności, przed czasem drzemki nic to nie zmienilo. Chwilę pospi oczywiście najpierw płacz i nie raz uda mi się ją uspokoic a nie raz po 5 minutach biegiem do domu dodam, że kp a coreczka nie akceptuje smoka ani butelki tylko moja pierś. W foteliku jest to samo siedzę koło niej rozmawiam, całuję po rączce a 5 min trasa jest koszmarem. Z pierwsza córka tego nie miałam jesteśmy załamani od ponad 6 tygodni byłam z córką 5 razy na spacerze po 20-30 min boję się z nią wychodzić gdziekolwiek. Co robić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy asymetria bocznych komór mózgowych może negatywnie wpłynąć na rozwój niemowlęcia?

Witam...u mojego synka qczesniaczka z 34tc stwierdzono asymetrie bocznych komor mozgowych...od 3 miesiecy utrzymuje sie w tej samej wielkosci. Czy jesli tak ona pozostanie- wplynie na rozwoj mojego syna negatywnie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy siedmiomiesięczne dziecko ma siadać i zaczynać chodzić?

Witam,czy to normalne,że 7 miesięczna dziewczynka idealnie raczkuje,siada i podejmuje już próby wstawania trzymając się tj.w naszym wypadku stoliczka edukacyjnego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy 8-miesięczne dziecko powinno samodzielnie siadać?

Witam, mój syn skończył 8 miesiecy i od kilku dni raczkuje, wspina się na niskie meble. Jednak nie potrafi samodzielnie siadać, ani przekręcić się z brzucha na plecy i odwrotnie. Czy powinnam się niepokoić jego rozwojem?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Michał Lenard
Lek. Michał Lenard

O czym świadczy zahamowanie rozwoju u niemowlęcia?

Witam mój synek skończył dziewięć miesięcy , nie gaworzy cały czas tylko głuży typu aaaa ,ghhhh , hhhhh , nie siedzi nie raczkuje , nie staje nie reaguje na swoje imię , jak się do niego mówi to patrzy w... Witam mój synek skończył dziewięć miesięcy , nie gaworzy cały czas tylko głuży typu aaaa ,ghhhh , hhhhh , nie siedzi nie raczkuje , nie staje nie reaguje na swoje imię , jak się do niego mówi to patrzy w inna stronę . Nie lubi się przytulać ani dostawać buziaków ? Proszę o pomoc co to może być ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Paweł Szadkowski
Lek. Paweł Szadkowski

O czym może świadczyć mniejsze oko u niemowlęcia?

Mniejsze oczko u dziecka 2 miesiącznego . Dziecko urodziło się z oczkiem spuchnietym , i to oczko jest mniejsze .Proszę powiedzieć czy to oczko będzie normalne
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

O czym może świadczyć "uciekanie" bioderka u niemowlęcia?

Witam, zauważyłam u córki 9 lat, przy chodzeniu jeden podsladek i biodro "ucieka" do zewnętrznej strony. Nie miala do tej pory żadnych problemów z postawą, ma dużo ruchu. Co to może być? Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy trzymiesięczny niemowlak może się prężyć?

dzień dobry mam pytanie czy to jest normalne zachowanie niemowlęcia trzy miesięcznego jak pręży się. AGATA 

Czy waga dziecka jest niepokojąca?

Jak synek mial 4,5 m-ca to go wazylam i wazyl 6,420 a jak wazylam go gdy mial 5 m-cy to wazy 6,470. A teraz gdy ma 5,5 m-cy i go dzis wazylam to wazy 6,520. Karmie piersia i daje sloiczki. Rodzice tez szczupli. Czy powinnam sie martwic?

Czy niemowlę powinno odpowiadać na każdy uśmiech rodzica uśmiechem?

Dzień dobry, mam pytanie o uśmiech społeczny u niemowlaka. Czy, gdy już się pojawi, niemowlę powinno odpowiadać na każdy uśmiech rodzica uśmiechem, czy może robić to tylko raz na jakiś czas? Nasz synek ma 12 tygodni, pierwszy uśmiech pojawił się... Dzień dobry, mam pytanie o uśmiech społeczny u niemowlaka. Czy, gdy już się pojawi, niemowlę powinno odpowiadać na każdy uśmiech rodzica uśmiechem, czy może robić to tylko raz na jakiś czas? Nasz synek ma 12 tygodni, pierwszy uśmiech pojawił się późno, po 10 tygodniu. Teraz występuje tylko dwa, trzy razy dziennie, a miewam dni, gdy synek w ogóle się nie uśmiecha. Czy to normalne? Dodam, że jesteśmy pod opieką neurologa i ten nie widzi nieprawidłowości na ten moment prócz wzmozonego napięcia, które rehabilitujemy.

Dlaczego niemowlak ma problemy z wypróżnianiem?

Moje 2,5msc dziecko nie moze zrobic kupki mimo iz jest dobrej konsystencji bardzo placze i puszcza smierdzace bąki. Robi kupke raz na 5dni i wazy juz 6kg
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Dlaczego niemowlak wystawia co chwilę język?

Moja miesięczna córeczka mieli buzka tak jak by cały czas jadła. Jest na nutramigenie Lgg. Czasem też wystawia na chwilę język. Czy to normalne?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Dr n. med. Jolanta Uchman
Dr n. med. Jolanta Uchman

Czy owłosienie łonowe u niemowlęcia jest normalne?

Witam. Czy blond włoski na jąderkach u 5 miesiecznego niemowlaka są normalne?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy takie wstrząsy i energiczne bujanie mogły mu zaszkodzić?

Dzień dobry, Jestem mamą 2-miesięcznego chłopca i niedawno przeczytałam o syndromie dziecka potrząsanego (SBS). Jest to nasze pierwsze, wyczekane dziecko i nigdy nim nie potrząsałam. Mieszkamy na nowym osiedlu domków jednorodzinnych, gdzie drogi są aktualnie utwardzone tylko żwirem - czy... Dzień dobry, Jestem mamą 2-miesięcznego chłopca i niedawno przeczytałam o syndromie dziecka potrząsanego (SBS). Jest to nasze pierwsze, wyczekane dziecko i nigdy nim nie potrząsałam. Mieszkamy na nowym osiedlu domków jednorodzinnych, gdzie drogi są aktualnie utwardzone tylko żwirem - czy spacerując z młodym, wożąc go w wózku po tych nierównościach możemy mu zaszkodzić? Jeden raz, na samym początku, gdy uczyliśmy się jeździć wózkiem (mamy wózek przystosowany do terenów bardziej wiejskich z dobrą amortyzacją), synkiem dosyć mocno trzęsło w gondoli, trochę podskakiwała mu główka oraz bujało go na boczki. Zakupiłam mu już poduszkę - motylka, z płaskim środkiem pod główkę oraz boczkami wypełnionymi lekkim materiałem, aby amortyzować jeszcze bardziej te wstrząsy. Ostatnio była też u nas w odwiedzinach kuzynka i energicznie go zaczęła kołysać, natomiast po zwróceniu mojej uwagi przestała. Czy takie wstrząsy w wózku i energiczne bujanie mogły mu zaszkodzić? Bardzo się martwię i proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego dziecko wpada w histerię?

Witam, Zacznę od tego, że córka w tym momencie ma 11 miesięcy i rozwija się prawidłowo poza jednym szczegółem. Wpada w histerię jak ją ktoś dotknie ( wyjątkiem jest mama, tata i od niedawna babcia). Pół roku temu córka leżała... Witam, Zacznę od tego, że córka w tym momencie ma 11 miesięcy i rozwija się prawidłowo poza jednym szczegółem. Wpada w histerię jak ją ktoś dotknie ( wyjątkiem jest mama, tata i od niedawna babcia). Pół roku temu córka leżała prawie dwa tygodnie w szpitalu z uwagi na złe wyniki morfologii i po wielu badaniach stwierdzono u niej neutropenię. w trakcie pobytu mała miała codziennie podawany antybiotyk dożylnie i ok. co drugi dzień pobieraną krew ( po kilka wkłuć za każdym razem). Od tamtej pory mamy problem z jej kontaktem z ludźmi. Dopóki nikt jej nie dotyka wszystko jest w porządku, mała się uśmiecha, jak tylko ktoś ją próbuje wziąć na ręce zaczyna się płacz. Jedyne co akceptuje to zrobienie cześć i przybijanie piątki. Czy ten lęk jest spowodowany traumą po szpitalu? Jak długo to może trwać? A może to jakieś zaburzenia integracji sensorycznej? Do jakiego specjalisty moglibyśmy się udać? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co może oznaczać "prężenie" się niemowlęcia?

Witam serdecznie mój synek za tydzień skończy 7mc od tygodnia zaobserwowałam ze „wzdryga „ się przy siusiu , później jednak okazało sie ze nie tylko wtedy ale i bez powodu , wybrałam się na wizytę prywatna do pediatry gdzie doktor... Witam serdecznie mój synek za tydzień skończy 7mc od tygodnia zaobserwowałam ze „wzdryga „ się przy siusiu , później jednak okazało sie ze nie tylko wtedy ale i bez powodu , wybrałam się na wizytę prywatna do pediatry gdzie doktor stwierdziła ze wszytsko jest w normie wszytsko jest super, tego samego dnia w nocy zaczął dziwnie się wyginać jakby go łapały skurcze oraz miał dziwny nienaturalny grymas na twarzy , można to opisać w ten sposób jakby chciał coś mówić ruszał szeroko i mocno ustami ale bez dźwięku , po czym poszliśmy spać, rano kilka razy się powtórzyło w różnych sytuacjach powiedziałabym ze bez konkretnej przyczyny , dziwnie się pręży i moim zdaniem są to chwilowe ale silne skurcze ciała byliśmy na izbie przyjęć pani doktor już inna niczego się nie dopatrzyła ; wszytsko jest Ok żadnych innych dolegliwości .. po powrocie do domu ustal0, mamy termin do neurologa mimo tego proszę o opinie pozdrawiam Kasia
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty