Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 4 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Toczeń rumieniowaty skórny: Pytania do specjalistów

Czy to może być znów toczeń?

Witam. kiedyś miałam podejrzenie tocznia. wykonano mi w 2018 i 2019 roku badanie ana wyniki: ana miano fluorescenja1 cytoplazmatyczny, miano1 1:320 typ2 ziarnisty miano2 1:1000 ANA PROFIL 3 graniczny jądrowe. w 2019 miałam mniejsze miano1 1:160. częste badania moczu... Witam. kiedyś miałam podejrzenie tocznia. wykonano mi w 2018 i 2019 roku badanie ana wyniki: ana miano fluorescenja1 cytoplazmatyczny, miano1 1:320 typ2 ziarnisty miano2 1:1000 ANA PROFIL 3 graniczny jądrowe. w 2019 miałam mniejsze miano1 1:160. częste badania moczu wszstko ok, morfologia nic poniżej, nic powyżej, badania wątroby niskie. Byłam na kontroli w szpitalu reumatologicznym, po dwóch wyzytach i usg stawów lekarz uznał że nie może to być toczeń. jednak raz na jakiś czas pojawia mi się na nodze na goleni czerwony krążek który później się traci, ostatnio pojawiło mi się na skórze twarzy obok nosa lekkie zaczerwienienie, jestem przerażona czy to nie oznaka tocznia. Proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co znaczą zmiany skórne wokół nosa przypominające kształtem motyla?

Witam mam od 2 lat zmiany skórne wokół nosa przypominające kształtem motyla i na czole oraz przy pejsach obok uszu.Są one czerwone suche nie reagują na leki dermatologa.Co jakiś czas pojawiają się.Nie wiem gdzie szukać pomocy.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Jaki zabieg medycyny estetycznej mogę zastosować?

Dzień dobry. Mam 45 lat, choruję na toczeń. Chciałabym poddać się tzw. „ wampirzemu liftingowi” osoczem bogatopłytkowym. Czy jest jakiś inny zabieg medycyny estetycznej, któremu mogę się poddać? Chciałam również zapytać czy masaże twarzy ( masaż japoński) byłby dla mnie ok. Dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Patronaty