Agresja u 13-miesięcznej córki

Witam. Moja 13m-c córka od przeszło 3m-c stała się dzieckiem z którym nie idzie się dogadać. Na każde najmniejsze niezadowolenie odpowiada piskiem, uderzaniem głowy o ścianę oraz gryzieniem i szczyaniem. Jest agresywna i za nic nie potrafię jej uspokoić chyba że otrzyma to o co jest cała kłótnia. Nadal śpi z nami w łóżku i całą noc popłakuje uspokoaja się po podaniu soku, mleka bądź smoczka. Nie ma sojego pokoju za to pokój 7 letniej siostry uważa za swoje terytorium. proszę o poradę co robić.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy występujące u dziecka, a przede wszystkim agresja zdecydowanie wydają się być niepokojące. Przede wszystkim proszę zatem skonsultować się z lekarzem pediatrą, który wykluczy organiczne podłoże dolegliwości. Jeśli choroby somatyczne zostaną wykluczone, konieczna będzie konsultacja psychologiczna.