Bardzo tęsknię za rodziną w akademiku

Witam. Mój problem to taki że po zajęciach na studiach ide do akademika i strasznie się nudze.Tęsknię za rodziną. Czuje że ucieka mi przez to życie co robic? Znalezienie sobie zajecia i przyjaciol nie wchodzi w gre.

Dzień dobry,
Zastanawia mnie to dlaczego uważa Pan, że znalezienie sobie zajęcia lub znajomych jest niewykonalne (?). Jeśli jest Pan studentem to podejrzewam, że po zajęciach zawsze może poświęcić Pan czas na naukę zamiast czekać do sesji. Kolejna opcja to połączenie studiów z jakąś pracą niekoniecznie na cały etat, co gwarantuje brak nudy. Ciekawi mnie to, czy nie mógłby Pan zaprzyjaźnić się z kimś ze studiów. Jest Pan młodą osobą i zawsze może Pan pomyśleć o jakimś hobby dzięki któremu przy okazji łatwiej kogoś poznać np. basen, siłownia, lekcje tańca, joga itp. Jeśli chodzi o tęsknotę za rodziną to może Pan zadzwonić do domu lub porozmawiać z bliskimi na skype. Wypełnienie czasu czymś przyjemnym lub pożytecznym zmniejszyłoby Pana tęsknotę za domem. Proponuję zrobić listę aktywności, które przyjdą Panu do głowy i w które mógłby Pan się zaangażować. Mam nadzieję, że przemyśli Pan to sobie i zacznie walczyć aktywnie z nudą.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/

Witam
Panaceum na nudę jest poszukanie dla siebie jakiejś aktywności, która zagospodaruje wolny czas i odwróci uwagę od myślenia i nudy. Mogą to być zajęcia sportowe, także indywidualne np. bieganie, basen, może dodatkowa praca, ale także spotkania w grupie ludzi o podobnych zainteresowaniach, może wolontariat /np. w schronisku dla zwierząt/,może aktywność prospołeczna/zapisanie się do różnych studenckich kół zainteresowań w celu wymiany doświadczeń, czy poglądów/. Brak aktywności i unikanie kontaktów społecznych wzmaga i generuje nudę oraz powoduje ospałość, spadek energii życiowej i jeszcze większe zamykanie się w sobie, co także wzmaga uczucia tęsknoty za rodziną. Aby to przerwać trzeba się włączyć w nurt aktywności , może odwołać się do swoich zainteresowań i pasji i je rozwijać, może odkryć w sobie nowe pasje i zainteresowania....
Pozdrawiam
Anna Szyda