Blokowanie mężczyzny w relacjach z matką partnerki

Witam Mam problem, który już próbuje rozwiązać sama ale w tej chwili nie bardzo wiem i jak. Od jakiegoś czasu spotykam się z mężczyzną. Przyjeżdża do mnie ale problem tkwi w tym, że nie potrafi dogadać się z moją matką a raczej blokuje się i nie potrafi wydusić z siebie nawet prostych pytań. Na początku twierdził, że to nieśmiałość ale obecnie wydaje mi się że przyczyna jest inna. Pytanie jaka? Chciałabym żeby te relacje między moim chłopakiem a moja matką były normalne. Proszę o odpowiedź.

Rozumiem Pani dobre chęci, ale to są dwie obce sobie osoby, które dzieli różnica wieku, być może również inne różnice i trudno jest od nich wymagać wzajemnej sympatii, jeśli nie pojawiła się ona od początku. Być może trudno jest Pani przeżywać relację chłopaka i matki, może ma Pani jakieś oczekiwania w stosunku do tych osób, że trudno jest Pani zaakceptować tę relację taką jaką ona jest, bo rozumiem, że jest poprawna. Jeśli będzie Pani nadal trudno i chciałaby Pani pogłębić ten temat proponuję wizytę u psychologa

witam serdecznie

Z tak krótkiego opisu , trudno stwierdzić , jaka może być przyczyna takiego zachowania Pani partnera przy Pani mamie. Warto szczerze porozmawiać z partnerem, mówiąc mu , że jest fajnym facetem i nie ma powodu by czuł skrępowanie przy Pani mamie. Warto też zapytać mamę czy czasem nie powiedziała mu czegoś przykrego czy oceniającego lub zastanowić się jak wyglądają relacje Pani partnera z jego mamą. Jeśli nadal będzie Pani miała ten kłopot,warto udać się do psychologa , który po dłuższej analizie pomoże Pani odpowiedzieć na pytanie gdzie leży przyczyna.
Pozdrawiam ciepło
A. Ręklewska psycholog