Ból po rozstaniu - czy warto spróbować jeszcze raz?

Witam, mam 23 lata 2 dni temu zerwał ze mną chłopak. Byliśmy ze sobą 16 miesięcy. Wcześniej też miał jakieś załamanie i zerwał, ale szybko się pogodziliśmy. Teraz już oświadczył, że to koniec, prawdziwy, bo ma dość mnie i moich scen zazdrości, nieufności, bo gdy pił alkohol albo chodził na imprezy lub do kolegów to się bałam, że mnie zdradzi i pisałam do niego z pretensjami i aluzjami, a on zawsze mówił, że mnie nie zdradził, ale mi ciężko było zrozumieć. Od rozstania go nie widziałam, pisał, że wpadł w złe towarzystwo i stracił sens życia, jest w moim wieku. Proszę, pomóżcie, nie wiem co mam robić, boli mnie rozstanie.

Witam,
Napisałaś, że rozstałaś się z chłopakiem dwa dni temu. To wyjątkowo bolesny okres, wymagający zmiany swoich codziennych planów i sposobu myślenia. Najtrudniej jest w pierwszych dniach i tygodniach. W tym okresie dobrze jest skorzystać z towarzystwa swoich bliskich (rodziny, przyjaciół), bo najbardziej może nam doskwierać samotność. Nie umiemy sobie zorganizować wolnego czasu bez byłego partnera. To jednak mija.
Im więcej czasu upłynie, tym łatwiej nam żyć, bo możemy zaobserwować, że sobie radzimy. Przypomnij sobie okres za nim spotykałaś się z tym chłopakiem. Jak wtedy spędzałaś czas i co Cię cieszyło? Szukaj możliwości dawania sobie codziennych radości.
Z tego co napisałaś, związek był dosyć męczący dla Ciebie, więc nie idealizuj go, tylko staraj się wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Serdecznie pozdrawiam,
Magdalena Boniuk