Bolesność podczas psychoterapii

Mam pytanie dotyczące psychoterapii. W moim przypadku psychoterapia jest bardzo trudna, bardzo bolesna i wręcz koszmarna, ale efekty są zbawienne, nie jest też tak, że jest tylko ból i cierpienie, są również dobre wspaniałe przeżycia ale czasami brakuje już mi sił w tym wszystkim.Dlaczego to tak boli i dlaczego moje rodzeństwo mimo podobnych przeżyć z dzieciństwa nie ma teraz takich problemów jak ja, poradzili sobie, nie potrzebują psychoterapii , a ja mam problemy z samą sobą.

Szanowna Pani. Proces terapii jest bardzo bolesny dla każdego uczestnika. Alw właśnie ten ból i cierpienie pomaga uporać się z demonami przeszłości. Im bardziej terapia boli tym jest skuteczniejsza. Proszę zaufać psychoterapeucie.
Życzę sukcesu.
Serdeczności
Edward Jakubowicz

Witam,
Każdy z nas jest inny, ma inna osobowość, mocne i słabe strony. W związku z tym każdy radzi sobie z trudnymi przeżyciami na swój sposób. Psychoterapia faktycznie często jest dla pacjenta trudna, ponieważ w jej trakcie przeciwstawia się Pani schematom swojej osobowości, walczy Pani z tym co dotychczas dezorganizowało Pani życie. Proponuje szczerze porozmawiać , że swoim terapeutą na temat swoich przeżyć.
Pozdrawiam
Aleksandra Tyszka