Brak emocji związanych z życiem i choroba

Czy ten świat naprawdę jest taki zły. Czy my ludzie musimy tak cierpieć. Chciałabym czymś się z wami podzielić. 4 lata stałam w miejscu, gdzie moje znajome chodziły z randki na randkę ja chodziłam od lekarza do lekarza. Miałam guza w głowie, odwróciłam się od ludzi, zamknęłam się w sobie. W moje życie zawędrował smutek, wszystko widziałam w czarnych kolorach. Nie udało zdać mi się matury, wszyscy poszli dalej a ja zostałam w miejscu. Nie czułam ,że żyję. Teraz już jestem zdrowa i dalej nie czuję

Odczucie "straconego czasu" w porównaniu "z innymi, którzy ten czas wykorzystali" może jak najbardziej wpływać na samopoczucie i ogólną motywację do podejmowania działań. Poczucie zastoju, braku energii bardzo silnie blokuje chęć do ruszenia z miejsca. Polecam udać się na spotkanie z psychologiem i podjąć z nim współpracę, która będzie miała na celu omówienie Pani przekonań i odczuć w stosunku do siebie i świata. Wydaje mi się, że w Pani przypadku pomocną będzie terapia poznawczo-behawioralna. Pozdrawiam.