Brak miłości w związku a dziecko

skocze pytanie kocham moja córke ma 4 lata i ona mnie kocha cieszy się jak się spotykamy biegnie domnie z samochodu ale moje relacje z jej matka sa można powiedzieć ze nie ma i raczej nie będzie mam do niej zal ze miała kogos ja tez miałem i mecze się w tej sytuacji nie wiem czy będzie lepiej odejść i zostawić córke wiem ze jest zdrowa niczego jej niebrakuje będę płacił alimenty bo naprwde jest to dla mnie cieszkie proszę o pomoc?

W takich sytuacjach warto skorzystać z psychoterapii lub mediacji małżeńskiej, której celem będzie przede wszystkim poradzenia sobie z rozstaniem i emocjami z nim związanymi w diadzie rodzicielskiej, a także na nowo zdefiniowanie ról i zadań Państwa jako rodziców. Współpraca i jedność rodziców jest najważniejsza dla dziecka, niezależnie od tego, czy pozostają oni w związku czy tez nie. Rodzicami córeczki będą Państwo zawsze, nic tego nie zmieni, dlatego warto zadbać o to, by ten kontakt był poukładany i by współpraca i wspierania się w roli rodziców (choć już nie pary) była możliwa. Warto pomyśleć o tym zarówno dla siebie, jak i dla córeczki.

Jeśli Pan teraz odejdzie i zostawi córkę, wasza relacja już nigdy nie będzie taka sama, nawet jeśli kiedyś zmieni Pan zdanie i zechce do niej wrócić. Córka nie zrozumie Pana punktu widzenia, będzie czuła żal, smutek, będzie myślała że nie zasługuje na Pana miłość. Skoro Pan kocha, to zapewne tego by nie chciał.

Jeśli uczucia do jej matki utrudniają Panu kontakty z córką, to warto się tym zająć. Nawet gdy nie ma teraz szans na rozmowę, może Pan sam udać się do psychologa, żeby spróbować poradzić sobie z trudnymi uczuciami. Może Pan nawet udać się do poradni razem z córką, żeby ze specjalistą zastanowić się, jak być dobrym ojcem w sytuacji konfliktu i rozbicia rodziny. Na wizytę dziecka w poradni musi jednak wyrazić zgodę jego matka - może to szansa, byście oboje z tą samą osobą porozmawiali o trudnej przeszłości. Dla dobra córki (ale i własnego) warto próbować.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/