Zapytaj lekarza

7 2 8 , 7 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brak motywacji do działania i akceptacji siebie

Mam straszny żal do rodziców o to że się urodziłam, kocham ich i nienawidzę jednoczesnie, mam żal o to że dostałam wolę istnienia, o to że muszę codziennie wstawać, ze zmuszano mnie do chodzenia do szkoły, teraz że muszę chodzić do pracy, że muszę robic milion rzeczy których nienawidze i w których niewidzę sensu. Czuje się wiezniem tego świata, wieżniem swojego ciała, tych wszystkich miedzyspolecznych konweansów i kompromisów. Dodam że mam juz 25 lat. a moje zgorzknienie sie pogłebia.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Wybór odpowiedniego przedszkola

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się więcej o wyborze przedszkola dla dzieci autystycznych.

Witam,

opisując, co się z Panią dzieje, mam wrażenie, że pisze Pani o tym, że na wiele rzeczy w swoim życiu nie ma Pani wpływu, używa Pani porównania do bycia "więźniem tego świata". Wydaje się, że poczucie sprawstwa i kontroli odgrywa w Pani życiu ważną rolę, a brak tych umiejętności - powoduje niechęć i poczucie bezsensu życia. Niepokojące jest to, jak Pani sama zauważyła, że jest Pani młodą osobą, ale można odnieść wrażenie, że psychicznie- czuje się Pani zmęczoną życiem staruszką. Bez bliższego przyjżenia się Pani emocjom, odczuciom trudno jest o postawienie trafnej diagnozy. Na pewno jednak zalecałabym wizytę u psychoterapeuty aby dobrać odpowiedni sposób terapii do Pani trudności.
Życzę powodzenia

JJ

0

Zachęcam do rozpoczęcia psychoterapii. Skoro zadała Pani tutaj to pytanie, to znaczy, że sama Pani rozumie, że nie jest to stan naturalny. Taki sposób myślenia można zmodyfikować w trakcie psychoterapii i bynajmniej nie na zasadzie myślenia życzeniowego czy prania mózgu, ale poprzez taką pracę nad sposobem oceny rzeczywistości, aby stała się ona bardziej realistyczna. Pomóc w tym może Pani np. terapia poznawczo-behawioralna. Proszę poszukać terapeuty w swoim miejscu zamieszkania (http://www.pttpb.pl/licencjonowani-terapeuci).

Pozdrawiam,
Dominika Farley
http://www.tpbkrakow.com/terapia/

Psycholog i psychoterapeuta specjalizujący się w nurcie poznawczo-behawioralnym.
0

Zgorzknienie, żal do świata, poczucie krzywdy które nie mają swojego ujścia ani racjonalnego rozwiązania mogą doprowadzić do wielu negatywnych skutków. Styl wypowiedzi, który prezentuje Pani w swoim poście wskazuje na ogrom rozżalenia, brak motywacji do podejmowania działań, brak energii...Tego typu elementy są częstym objawem rozwijania się zaburzeń na tle psychicznym. Polecam jak najszybciej zgłosić się i podjąć terapię psychologiczną. Bez pomocy może Pani się wkręcić w błędne koło "bycia więźniem świata" a poziom dyskomfortu będzie się pogłębiał. Polecam podjąć terapię w nurcie psychodynamicznym. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy