Brak poprawy po stosowaniu leków przepisanych przez psychiatrę

Na wizycie miesiąc temu mówiłam psychiatrze że leki które biorę w niczym mi nie pomagają i bez sensu jest je brać.Zażartował że jak nie chcę to mogę nie brac i przepisał na kolejny miesiąc.Teraz jak mu powiedziałam żeby je odstawić to tylko zapytał czy na miesiąc czy na dłużej chcę i zwiększył dawkę.Nie wiem dlaczego mi zwiększył tą dawkę, nie wiem nawet czy to na depresję bo jak sie go pytam co mi jest to odpowiada zaburzenia osobowości a terapeutka pyta a czy to jest istotne czy mam depresję

Jest wiele leków, które trzeba dopasować do konkretnej osoby, ponadto niektóre dają efekt dopiero po pewnym czasie stosowania. proszę samej nie odstawiać leków.

Zaburzeń osobowości da się wyleczyć farmakologicznie, jedynie psychoterapeutycznie. Przy depresji stosuje się polączenie obu form. Przy czym depresja często współistnije z zaburzeniami osobowości.
Oczywiście ma Pani prawo do informacji na temat stanu swojego zdrowia, diagnozy oraz sposobu leczenia. Jeżeli kontakt z specjalistą jest utrudniony, proszę zmienić lekarza.
Z drugiej strony terapeutka powinna również mieć kwalifikacje w zakresie diagnozy klinicznej i potrafić ocenić pewne rzeczy niezależnie.