Choroba psychiczna a niezdolność do pracy

Jak powoli wejść w rzeczywistość? Jaka ona jest? Jestem osobą chorą psychicznie, niezdolną do jakiejkolwiek pracy. Mimo to nie potrafię się pogodzić z odseparowaniem od rzeczywistości! Mieszkam w ośrodku dla chorych psychicznie. Wokòł mnie ludzie pracują, a ja nawet dyżuròw kuchennych nie jestem w stanie pełnić! Jak mimo tego hodować własne poczucie wartości? O czym rozmawiać z terapeutami? Mam znaczny stopień niepełnosprawności. Jak się z tym pogodzić?

Witam

To ważne, że zdecydowała się Pani do nas napisać. Mam wrażenie, że jest to pierwszy krok z wielu, który zrobiła Pani by zatroszczyć się o siebie. Rozumiem, że sytuacja którą Pani opisuje, nie należy do łatwych i może zasmucać. Jednak mam przekonanie, że list który Pani do nas napisała pokazuje, że podejmuje Pani różne działania, szuka Pani wsparcia, obserwuje sposoby radzenia sobie innych osób zamieszkujących ośrodek. To dla mnie ważny sygnał, mówiący o podejmowanej przez Panią pracy, której celem jest poradzenie sobie z sytuacją, przystosowanie się, znalezienie dla siebie "niszy" która pozwoli Pani cieszyć się życiem mimo wszystkich "niewygód". Proszę nie ustawać, nie zatrzymywać się , nie ustawać w tej trosce o siebie... możliwe że to ważna droga... którą trzeba iść bez względu na okoliczności...
Pyta Pani o czym rozmawiać z terapeutami? warto rozmawiać o tym, co Pani opisała w swoim liście, co Pani czuje będąc w takiej sytuacji, co to dla Pani znaczy podążać taką niełatwą drogą...

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571?fref=ts

Witam, proszę rozmawiać z terapeutami o tym o czym napisała Pani w tym zapytaniu. To bardzo ważne pytania. A tylko personel ośrodka może wspólnie z Panią omówić i znaleźć sposób, aby Pani budowała swoje poczucie wartości i mogła się pogodzić z obecną sytuacją. Polecam częste rozmowy z terapeutami. Pozdrawiam